Co można ulepić z plasteliny?

 

Wypatrzyłam ją dla Was na stoisku. Od razu przykuła moją uwagę. Pięknie wydana, kolorowa książka, która kryje w sobie mnóstwo pomysłów na zabawę. Książka, którą warto mieć na swojej półce, choć by po to, by na kilka godzin mieć spokój z nudzącymi się dziećmi.

Książka “Co można ulepić z plasteliny?“, autorstwa Doriny Maciejki, to nowatorska książka instruktażowa, ze sporym zbiorem kreatywnych pomysłów dla dzieci, która z każdą stroną przenosi nas do innego świata.

2

 

Książka niewątpliwie rozwija wyobraźnię przestrzenną, pomysłowość i inteligencję twórczą. Zobrazowane pomysły na lepienie przeróżnych zwierząt, stworów, owadów, pojazdów kosmicznych czy ludzi, wraz z instrukcją ich wykonania, to także świetne ćwiczenia manualne dla dzieci. Ciekawa alternatywa na zorganizowanie zajęć i zabaw, za pomocą pudełka plasteliny.

 

DSC_4480

Warto dodać, że w książce, znajdują się także inspiracje plastelinowe, z wykorzystaniem nie tylko samej plasteliny, ale także gałązek, czy nakrętek od napoi. Wszystko zilustrowane pięknymi fotografiami. Pokazane w zrozumiały dla dziecka sposób, wraz ze szczegółową instrukcją wykonania.  Dzięki temu dziecko rozwija także cierpliwość i koncentrację. Poza tym to studnia bez dna z pomysłami na zabawę stworzonymi postaciami. Junior, ma jeszcze kłopot z małymi elementami, natomiast dzięki ugniataniu większych elementów, już teraz ćwiczy motorykę, a robi to bardzo chętnie. Prostota ulepienia postaci i przejrzyste obrazki, nie zniechęcają, a mobilizują dziecko do odtworzenia proponowanych postaci.  Chłopcy bardzo lubią zabawę plasteliną, a książka jest dla nich pomysłem nie tylko na zabawę, ale na tworzenie ich własnych plastelinowych światów, w których dzieją się naprawdę magiczne rzeczy 🙂

DSC_4472

DSC_4471

 

     Na stronie facebook’owej  Wydawnictwa Ruda Kita, możecie także śledzić, kiedy w Poznaniu odbywają się godzinne warsztaty na podstawie książki. To nie tylko lepienie, ale także zabawa dla dzieci i rodziców razem. Biletem wstępu jest własne pudełko plasteliny 🙂

pobrane

 

Cena: 28 zł brutto

56 stron/ oprawa twarda

Wydawnictwo Ruda Kita 2015   

Zamówienia : www.rudakita.eu

Komentarze

Dodaj komentarz