Umilę Wam czerwcowe przesilenie

Przesilenie to czas, gdy często brakuje nam weny życia, następuje skok energii, raczej w kierunku zniżkowym, zapadamy się w puchatych kanapach, zasypiamy nad kubkiem kawy. Słowem: zamieniamy się w zombie. Mam na to radę, dzięki której poczujecie taki zastrzyk wigoru i adrenaliny, że będziecie mogli zaopatrzyć w energię całe swoje miasto i jeszcze okolicę.

Najbliższe przesilenie będzie miało miejsce dopiero w czwartek 21 czerwca, gdy Słońce góruje w zenicie na szerokości zwrotnika Raka; na półkuli północnej występuje wtedy przesilenie letnie a na półkuli południowej przesilenie zimowe. To moment maksymalnego wychylenia osi obrotu Ziemi w kierunku Słońca, gdy biegun północny jest bliżej Słońca niż południowy. 

Maksymalny kąt padania promieni słonecznych α na danej szerokości geograficznej φ w dniu przesilenia letniego można obliczyć według wzoru:  \alpha =90^{\circ }-\varphi +\psi , gdzie ψ będzie szerokością geograficzną zwrotników. Zatem, przyjmując wartość {\displaystyle \psi =} 23° 27′, kąt padania promieni słonecznych (w południe) w dniu przesilenia letniego w centrum Warszawy – na 52°13′ szerokości geograficznej północnej wynosi 61°14′.

I ja oczywiście szanuję osoby, które teraz uznają tę informację, za mega ważną i przydatną, zupełnie tak, jak twierdzenie Pitagorasa i różniczki. Ale, dla tej mniejszości, która raczej woli stosować w życiu wzór szczęścia w postaci ∞ czekolady + ∞ kawy, przygotowałam coś, dzięki czemu od dzisiaj czerwcowe przesilenie kojarzyć będzie się Wam, po pierwsze- bardziej przyjemnie, po drugie zapamiętacie je na długo.

No bo tak po prawdzie, od czego wy mnie macie? Macham swoją magiczną różdżką (ała oko), tworząc gwieździstą tęczę i oto ogłaszam iż tadam, przyśpieszamy i macie je ode mnie dzisiaj, teraz właśnie, cały dzień wcześniej!!! Oto, specjalnie dla Was  CZERWCOWE PRZESILENIE ZAKUPOWE.

Co to oznacza? Już od dziś, specjalnie dla Was taniaksiążka.pl uruchamia kolejną mega promocję na książki. Umilcie sobie te skoki ciśnienia, wybierzcie kompana do truskawek z bitą śmietaną, znajdźcie miłość tego lata. Idźcie na całość, nie oszczędzajcie, zafundujcie sobie coś ekstra, wybierajcie z pośród 20000 brokatowych cudeniek, z których każdy, absolutnie każdy będzie dla Was cudownym przeżyciem i niezapomnianą historia. A każdy z tych książkowych diamencików, gwarantujący Wam odpowiednie ciśnienie, rumieńce na polikach i czułe “ach” po każdym razie  dziale. A teraz UWAGA! wszystkie książki aż do 60% taniej! Wiem, wiem, nie dziękujcie. Smacznego! 

 

Czas trwania promocji: 20 czerwca, macie więc 1 dzień na to książkowe szaleństwo! 
Komentarze