Czym jest Detox? Najlepszym co można dla siebie zrobić!

Detox, to nic innego, jak dieta oczyszczająca, odtrucie organizmu, które stosowane regularnie (co tydzień lub co miesiąc) pomaga oczyścić całe ciało. Ma na celu regenerację naszego stanu fizycznego, który przez spożywanie alkoholu, palenie, zanieczyszczenia środowiska, oraz spożywanie przetworzonej żywności – jest mocno nadwyrężony. Dzięki stosowaniu detoksu – odtruwamy nasz organizm, usuwamy toksyny, zakwaszenia, a także wiele negatywnych skutków niezdrowego stylu życia.

Juice-Detox

Książka “Alkaliczny Detox”, Beaty Sokołowskiej  – jest wynikiem wieloletnich doświadczeń autorki związanych z cyklicznym oczyszczaniem organizmu. Kompleksowe informacje w niej zawarte umożliwiają właściwe przygotowanie się do detoksu i przeprowadzenia procesu usuwani z organizmu toksyn zgodnie z własnymi możliwościami i preferencjami. Trzy zaproponowane przez autorkę programy detoksu o rożnych stopniach trudności, pozwolą każdemu wybrać optymalną formułę.

Etap I- odpowiednie przygotowanie do detoksu.

To zbiór informacji, które wprowadzą nas w proces odkwaszania organizmu. Znajdziemy tu odpowiedzi na pytania, jaką pić wodę, jak ją pić, jaką dietę należy stosować przed przystąpieniem do detoksu, o ilości posiłków jakie należy spożywać, a także jakie cuda działa siemię lniane czy jak przygotować się psychicznie do oczyszczania.

Etap II- oczyszczanie organizmu.

Dział poświęcony ruchowi, wypoczynkowi, programowi detoksu, harmonogramowi dnia, zawierający także przepisy kulinarne (zupy, dania warzywne, sałatki, pasty, soki) oraz poruszający istotną kwestię dotyczącą wypróżniania się.

Etap III – prawidłowe zakończenie detoksu.

Dowiemy się między innymi tego, czego nie wolno robić przy zakończeniu odtruwania, oraz jak powinny wyglądać dni odbudowy i powracania do pełnowartościowego odżywiania.

Glasses with fresh vegetable juices isolated on white

 

 

Ponad to, książka jest istną mapą, która prowadzi nas od pierwszego kroku – jakim jest podjęcie decyzji, do ostatniego, jakim jest powrót do normalnego cyklu dnia. Ponad to, praktyczne wskazówki jak wspomagać eliminację toksyn, jakie kosmetyki można z powodzeniem wymienić na naturalne środki pielęgnacyjne, masaże, stosowanie okładów i cała niezwykle praktyczna, jak i łatwo przyswajalna wiedza, która sprawia, że czujemy potrzebę zastosowania owego detoksu na sobie.

Autorka podkreśla i jednocześni zaradza, jak radzić sobie w trudnych chwilach, które mogą występować podczas diety oczyszczającej. Podpowiada jak radzić sobie z mdłościami, osłabieniem, bólami głowy czy wzdęciami i  robi to w taki sposób, że drobne niedogodności, nie stanowią żadnego problemu.

Dla mnie przydatnymi wskazówkami, są te, które pokazały mi jakie jedzenie, napoje i napary wspomagają codzienną eliminację toksyn i budowanie przyjaznej flory bakteryjnej w jelitach. Detoks, to nie podjęcie decyzji tu i teraz – zaraz od dziś. To cały proces, do którego należy się przygotować, by zagwarantował nam najbardziej optymalne efekty. Beata Sokołowska przekazuje nam w książce bardzo obszerną wiedzę, odpowiada na pytania, które z pewnością pojawią się u każdego z nas i robi to językiem przyjemnym, zrozumiałym i wspierającym.

alkaliczny-detoks-b-iext32400416

 

Polecam, szczególnie, że po zimie, mamy wiele grzeszków do pozbycia się z naszego organizmu, a przed latem każdemu z nas przyda się zrzucić kilka centymetrów i zagwarantować sobie zdrowy start przed sezonem, gdzie będziemy spożywać zdecydowanie mniej żywności przetworzonej.

Książkę można nabyć TU

 

 

taniaksiazka

Komentarze