Dziewczyna, która wróciła

Jules i Kian Bright to małżeństwo wydawało by się idealne. Życie jest dla nich bardzo łaskawe, spełniając wszystkie ich pragnienia. Prawie wszystkie, bo oboje najbardziej na świecie pragną dziecka. Po kilku nieudanych próbach in vitro- Jules wreszcie zachodzi w ciążę, ku zaskoczeniu całej zżytej społeczności miasteczka- zupełnie naturalnie. Oboje są przeszczęśliwi. Daisy, bo tak nazywają swoją wyczekiwaną córeczkę jest niezwykle ciepłą, wesołą i otwartą dziewczynką. Potrafi nawiązać kontakt z każdym, każdego traktuje tak samo, nie ocenia. Obdarza ludzi wielką sympatią i taką samą wzbudza w innych. Jednak w życiu Brightów pojawia się rodzina Quentin, która zaburzy to co dla nich najważniejsze – więzy rodzinny.

Amelia Quentin, nie była jak inne dzieci. Od samego początku znacznie odbiegała od rówieśników. Nie było w niej beztroski, dziecięcej radości. Jej spojrzenie było za to zbyt poważne, jak na dziecko. Przeszywające, chłodne, nieobecne i wzbudzało niewytłumaczalny niepokój. Dziewczynka nie biegała, nie bawiła się wesoło z innymi dziećmi. Dzieci jej unikały, dorośli pełni przeczuć, że w tej dziewczynie nie ma nic poza złem- dystansowali się. Dorastała w przeświadczeniu, że wszystko jej się należy i może robić, na co tylko ma ochotę, nie oglądając się na innych. Mała rozpuszczona dziewczynka wyrosła na pozbawionego uczuć potwora. Wyzbytą z uczuć i empatii anomalię, która jest zdolna do wszystkiego.

W dniu kiedy krzyżują się drogi Daisy i Amelii wszystko się zmienia. Ta pierwsza chce się przyjaźnić. Widzi, że Amelia nie ma znajomych, że ludzie ją odtrącają. Amelia z tego korzysta. Czerpie siłę z mieszania w życiu innych. Robi wszystko by Daisy była po jej stronie, nie licząc się zupełnie z resztą społeczności. Jednak nadchodzi dzień, gdy wszystko idzie nie tak.

Amelia dokonuje czegoś o czym normalnemu człowiekowi ciężko nawet pomyśleć. Amelia zabija. Zabija z zimna krwią swoją jedyną przyjaciółkę. Wyrok jest niewspółmierny do czynu jakiego się dopuściła. Czyn ten wstrząsa nie tylko rodzicami Daisy, ale i całą społecznością, która nie potrafi pojąc tego, co się własnie stało.

Mijają lata, Amelia wychodzi z więzienia przedterminowo, mimo zaskakująco niskiego wyroku, który otrzymała. Jules, matka Daisy, nie może znieść niesprawiedliwości, która ma nastąpić. Na domiar złego Amelia wraca do miejscowości, w której rozegrały się te dramatyczne wydarzenia. Matka zamordowanej odnosi nieodparte wrażenie, że morderczyni która zniszczyła jej życie drwi sobie z niej prosto w twarz.

Mamy tu więc psychopatyczną morderczynią, która twierdzi, że się zmieniła, oraz matkę, która pragnie pomścić własne dziecko, tak niesprawiedliwie i brutalnie wyrwane z jej ramion.

Dziewczyna, która wróciła to powieść psychologiczna z elementami thrillera. intrygującego początku, który nadał całej historii jeszcze więcej mroczności. Poznajemy przyczyny, które doprowadziły do finału tej tragicznej historii. Powieść wypełniona jest emocjami. Ból po utracie bliskiej osoby, niedająca się ukoić tęsknota, głębokie poczucie niesprawiedliwości, obezwładniający żal, wściekłość, nienawiść i chęć zemsty towarzyszą nam już od pierwszych rozdziałów. 

Inne ciekawe tytuły thrillerów znajdziecie w księgarni taniaksiazka.pl w dziale bestsellery.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze