Ile jesteś w stanie zrobić w imię przyjaźni?

Przyjaźń

O tą prawdziwą i niepowtarzalną trudno w obecnych czasach. Skoncentrowani na własnym życiu, pracy, rodzinie ludzie, nie mają czasu by poświecić go innym. Zawierają przelotne znajomości, wymieniają niezobowiązujące zdania i nad to bronią swojej przestrzeni i prywatności. Oczywiście nie można generalizować i wielu z nas ma kogoś takiego, kto zawsze jest gotowy na spotkanie, czy odrobine szaleństwa, odbierze telefon o trzeciej nad ranem, wyciągnie pomocna dłoń lub po prostu wspólnie z nami pomilczy. Są też jednak znajomości, które spowite są milczeniem przez miesiące i lata, ale zdajemy sobie sprawę, że w każdym momencie życia, niezależnie od sytuacji mamy do kogo się odezwać i na pewno zostaniemy wysłuchani.

Podobno im wcześniej zawarta znajomość, tym większe szanse, że przetrwa na lata. Moje doświadczenia są zgoła inne, bo to te najświeższe znajomości, zawarte raptem kilka lat temu okazały się fundamentalne, do przywrócenia mi wiary, że jest możliwe by znaleźć pokrewną duszę, z którą można kraść przysłowiowe konie. Posiadam przyjaciół w obu tych kategoriach. Takich, gdzie mamy sporadyczny kontakt, ale wiem, że mogę dzielić się z nimi zarówno smutkiem, jak i radością- zawsze zostając wysłuchana, oraz takich, gdzie nie ma możliwości, aby dzień rozpocząć bez telefonu i wspólnych rozmów, niezależnie od tego, czy okraszone są one łzami, czy śmiechem. To działa w dwie strony i często się zastanawiam, jak funkcjonowałam wcześniej bez nich, bo zdaje mi się, że te osoby są ze mną od zawsze i wiedza o mnie absolutnie wszystko. I vice versa. 

Ocalić przyjaciółkę czy swoje serce?

Emily Wayborn otrzymuje niepokojącą wiadomość. Na poczcie głosowej nagrywa się jej przyjaciółka z dawnych lat. Obie spędziły razem fantastyczne chwile na imprezach, lecz z czasem ich drogi się rozeszły. Emily odbiera więc brzmiąca na pozór niewinnie i wesoło wiadomość , dostrzegając, że Amber użyła słowa, które stanowiło ich tajny kod używany w sytuacjach kryzysowych. Po krótkim rozeznaniu Emily odkrywa, że Amber zaginęła! Mimo że kobiety nie utrzymywały już bliskich kontaktów, Emily jest zdeterminowana, aby odnaleźć przyjaciółkę. Wpada na trop, a zaraz po nim na jej drodze staje Reeve, znany hotelarz i miliarder, który ma reputację niezłego playboya.

Emily musi uwieść bogacza, aby odkryć jego sekrety i miejsce pobytu Amber. Z czasem niebezpiecznie przywiązuje się do mężczyzny, mimo że intuicja podpowiada jej, że nie jest to jej przyjaciel. Meżczyzna bardzo, bardzo, bardzo ja pociąga i w pewnym momencie Emily musi podjąć kluczową decyzję mogącą podważyć jej lojalność wobec Amber. 

 Pierwszy dotyk to miłe zaskoczenie, mimo iż jest to połączenie romansu- którego nie cierpię i kryminału, za którym przepadam. Niewątpliwie znajdziecie tu mnóstwo emocji, niewiadomych i szczyptę erotyki. To taki typ powieści, gdy nie wiesz, czy dreszcz na karku wywołany jest strachem, czy rozkoszą. Jest mrocznie, jest namiętnie, jest tajemniczo, jest chwilami bardzo, bardzo ostro i sadomasochistycznie…i romantycznie (i to mi trochę popsuło całość 😉

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziesz także inne ciekawe tytuły w kategorii bestsellery.

 

 

 

 

 

 

Komentarze