Książkowy Escape room

Dziś mam dla Was kolejną pozycję książkową, ale tym razem przybliżam ją bez typowej dla mnie recenzji. Może dlatego, że propozycja ta jest po prostu nietypowa. 

Wraz ze starszakiem, którego udało mi się zarazić miłością do książek, mamy dla Was coś niesamowitego, albo inaczej- świeżego. Myślę, że taka propozycja będzie ciekawa i pożądana przez wszystkich młodych książkoholików, którzy żadni są przygód i zagadek z odrobiną dreszczyku w tle. Odkryliśmy jakiś czas temu escape room’y,  tyle że w wersji papierowej. Czyli pokój zagadek zamknięty w książce.

Po obejrzeniu wszystkich sezonów Domu z Papieru, zamówiłam starszakowi min. tematyczny escape room pod choinkę. Jak tylko odkryłam, że coś takiego w w ogóle istnieje wiedziałam, że to jest to! Nie mogę jej Wam na ten moment pokazać (a jest to sztos!), bo jakby czeka na rozpakowanie. Jednak w między czasie znalazłam podobną pozycję książkową i postanowiłam mu ją pokazać, żeby sprawdzić, czy taka forma czytania książki będzie dla niego atrakcyjna.

Otóż JEST!

Zamówiłam więc dla niego powieść opowiadającą o grupie nastolatków, którzy biorą udział w tajemniczym projekcie. Projekt ma zostać przez nich zrealizowany na pokładzie niezwykle  luksusowego samolotu pasażerskiego. W trakcie rejsu niespodziewanie okazuje się, że załoga oraz prowadzący projekt; nagle uciekają z pokładu. Nastolatkowie zostają więc całkowicie pozostawieni sami sobie w rozpędzonym samolocie. Wszystko wskazuje więc na to, że czeka ich nieunikniona katastrowa…jednak nastolatkowie postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. Założenie tych młodych, zdeterminowanych wolą przeżycia ludzi jest jedno: przejąć kontrolę nad sterami i uratować tym samym życie? 

Escape Room. The Flying Trap. Latająca pułapka to powieść napisana w całości w języku angielskim, a więc łączy naukę języka z wciągającą literaturą (poziom A2-B1). Przedstawiona w książce historia jest niezwykle wciągająca i emocjonująca. Mamy więc przyswajanie współczesnego słownictwa, rozwijanie konstrukcji leksykalno- gramatycznych, oraz możliwość doskonalenia czytania ze zrozumieniem. Jednak to nie wszystko, bo poza czytaniem powieści i szlifowaniem języka, mamy tu całe mnóstwo ćwiczeń i zagadek do rozwiązania. Opowieść dzieli się na 25 chapterów (zupełnie jak w grze komputerowej), czyli rozdziałów, niezwykle pomocny klucz do ćwiczeń, oraz praktyczny słowniczek. Dodatkowo na marginesach znajdują się tłumaczenia niektórych słów, aby nie odrywać czytelnika od książki.

Starszak przeczytał ją w dość szybko, ale uważnie i przyznał, że podpowiedzi znajdujące się w książce są wystarczające do rozwiązania całej zagadki. Przyznał też, że historia jest nawet bardzo! wciągająca i że ciekawość bardzo motywowała go, do poszukania kolejnych rozwiązań. Na niektóre potrzebował trochę więcej czasu, a same rozwiązania bywały dla niego raz zaskakujące, raz wręcz oczywiste (to chyba dobrze? 🙂 Taka forma powieści bardzo mu się spodobała, tym bardziej, że w książce używany jest tak zwany real English. Przyznał, że trudno było mu się oderwać przed skończeniem kolejnego rozdziału.

Wydawnictwo Edgard specjalizuje się w wydawaniu kursów językowych. Tą publikacją udowadnia, że nauka języka obcego wcale nie musi się ograniczać do szlifowania słówek ze słownika.  Seria „Angielski z ćwiczeniami” to doskonała propozycja dla miłośników czytania w oryginale, niesztampowej nauki i samego czytania dla przyjemności, a nie z musu. To kolejna propozycja na rynku promująca naukę poprzez zabawę, bo niewątpliwie rozwiązywanie zagadek umieszczonych w escape room’ie nią właśnie jest. To innowacyjne podejście do nauki języków obcych i na pewno dobrze przyswajalne przez dzieci. 

Dostępne są także inne tytuły jak:  C.S. Wallace A Road for Distant Hearts, K. Handly Lost World

Książka dla dzieci 13+

   

 

Zajrzyjcie na taniaksiazka.pl i poznajcie również inne pozycje książkowe do nauki języków, w dziale literatura obcojęzyczna.

Komentarze