Marzenia, które się spełniają

W ciągu ostatnich pięciu lat, gdy po raz kolejny musiałam zacząć od zera, założyłam sobie pewien plan działania, oraz wizualizowałam marzenia, które w tym momencie już zrealizowałam. Pięć lat zajęło mi urządzenie sobie codziennego życia tak, żeby spełniało moje oczekiwania. To były bardzo przyziemne marzenia, ale dzięki temu wiedziałam, że jestem w stanie osiągnąć je samodzielnie. Jestem z tego cholernie dumna, ale mój głód marzeń nadal nie został zaspokojony. Jedyne co się zmieniło, to przewartościowanie tych marzeń. 

Dziś marzymy inaczej niż kiedyś

Żyjemy w czasach, gdy nie trzeba już marzyć o opalaniu się w słonecznej Hiszpanii. Dziś wystarczy upolować tani lot, znaleźć tani nocleg i w najbliższy weekend można moczyć stopy w Morzu Śródziemnym, za niewielką kwotę. To, co w latach 80′ wydawało się nam nieosiągalne, dziś mamy na wyciągnięcie ręki. Podróże po świecie, zagraniczne uczelnie, czy bardziej przyziemne latanie samolotem. O czym więc marzyć dziś, gdy otoczeni jesteśmy niemal każdą “wymarzoną” niegdyś rzeczą? 

Okazuje się, że dziś najbardziej zależy nam na rzeczach nie materialnych. Dziś, gdy przewartościowaliśmy nasze życie i nie musimy już marzyć o pomarańczy, czy chińskich pisakach- częściej marzymy o tym, co nie wymaga nakładu finansowego, ale naszego działania i zaangażowania. Osobiście. Dziś sami chcemy te marzenia doprowadzać do realizacji, angażując się w nie, niemal dosłownie za nimi goniąc. Dziś nie wzdychamy do naszych marzeń, dziś zakasamy rękawy, by te marzenia jak najszybciej zrealizować. Nie wzdychamy do zdjęcia przedmiotu, tylko odpalamy internat i szukamy dobrej ceny, dobrej oferty, modyfikujemy marzenie jeśli przekracza nasze możliwości, ale nie rezygnujemy z niego. Staliśmy się bardziej uparci, głodni osiągnięcia sukcesu, a marzenie nie pozostaje tylko cichym odgłosem, ale mobilizuje nas do działania.

Dziś marzenia nie są punktem na mapie, czy stroną w katalogu, dziś marzenia nosimy w sercu!

Wzruszająca i pełna ciepła opowieść Marzenia, które się spełniają, to  powieść o  zwykłych ludziach, którzy zawsze kierują się sercem, ponieważ wskazuje im właściwą drogę. Właśnie to ostatnie zachęciło mnie do sięgnięcia po nią, bo ja mam zupełnie odwrotnie. Nigdy nie kieruje się sercem, jestem bardzo racjonalna w podejmowanych decyzjach, wszystko kalkuluję. Każdą decyzję muszę przemyśleć, mimo iż jestem spontaniczna i pozwalam sobie na popełnianie błędów. Często jest tak, że potrafię popłynąć rozprawiając się nad daną sytuacją, pozwolić sobie na przestrzeń, na gdybanie- jednak w momencie podjęcia ostatecznej decyzji jednak racjonalność wygrywa. Nie znaczy to, że wyzbyłam się pogoni za marzeniami. Wręcz przeciwnie!

Mieszkańcy ulicy Wierzbowej muszą się zmierzyć z różnymi problemami. Ich życie ulega zmianie, wiele spraw domaga się wyjaśnienia; są uczucia, które muszą się ujawnić, a słowa wybrzmieć. Hanna Jawińska walczy o swoje dzieci i zastanawia się, czy może jeszcze liczyć na miłość. Stary ogrodnik, Zygmunt Wyrwa, z trudem dochodzi do siebie po wielkiej tragedii, którą przeżył. Czy jego los się odmieni i zazna jeszcze radości i spokoju? Inga Oławska nieustannie spiera się z bratem, nie pochwalając jego wyborów. Każdy z bohaterów szuka swego miejsca w świecie i szczęścia, którego pragnie. Po burzach przychodzą jednak przejaśnienia, a słoneczna pogoda daje nadzieję na osiągnięcie bezpiecznego portu. Nikt nam nie zabrania marzyć, ale dlaczego nie mielibyśmy z uporem tym marzeniom pomagać w realizacji?

Książka ,,Marzenia, które się spełniają” jest zwieńczeniem trylogii ,,Ulica Wierzbowa” autorstwa Agnieszki Krawczyk.

 

 

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziecie także inne powieści kobiece w dziale nowości.

 

 

 

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

Komentarze