Moje lenistwo ma usprawiedliwienie…

Moje lenistwo ma usprawiedliwienie i to po pierwsze logiczne,po drugie ładnie się nazywa – bliskość.
Trwa Tydzień Bliskości Rodzicielskiej.Trochę poczytałam i miałam ważenie ,że czytam o swoim lenistwie.
Spanie dzieckiem,bardzo proszę.Wolę mieć metr łóżka mniej,ba nawet spać w nogach,byle spać i nie musieć wstawać do łóżeczka co chwilę.Młode się przytuli,czasem walnie z łokcia,ale śpi 🙂 Bywa więc że na siedem nocy spędza sześć śpiąc ze mną.Bywa też,że samo się izoluje i śpi w swoim łóżeczku.
Noszenie? Oczywiście ! Mam MT i chustę i korzystam.Wolę to niż wyjące w wózku dziecko,lubię mieć wolne ręce i jest to dla mnie Wygodne 🙂 Jedyny minus,to fakt,że nie mogę się za bardzo perfumować,co by wtulonego w matczyną pierś niemowlęcia nie zagazować 🙂

Także moje zabawy z dziećmi bywają leniwe,znaczy się kipią bliskością .
Nasze życie toczy się na podłodze.Nie jestem fanem bawienia się z synem starszym jakimiś figurkami Gormitów czy Pokemonów,bo się w tym nazewnictwie że tak powiem nie orientuję.Nie chodzę też  z niemowlęciem po kolanach po mieszkaniu w celu zabawy w “gonie cię”.Tu się nawet zastanawiam jakim cudem niemowlę tak swobodnie się po tych kolanach przemieszcza.Bo mnie po przejściu metra,po tych cholernych płytkach – kolana odmawiają współpracy.Ale,ale.
Położenie się między dzieciakami na dywanie,ma dwa plusy.Ba,nawet ze trzy.
Jestem pod ręką i zawsze coś tam podpowiem.Niemowlę ma niezłą zabawę ze wspinania się na Matkę,a ja Matka mogę oko zamknąć choć na chwilę.
Ja już wiem,że przed zabawą z dziećmi się nie ucieka.Jak siedzę przy kompie to słyszę,mamo to,mamo tamto.Jak legnę na podłogę,to często bywam dla nich niewidzialna.A bycie niewidzialnym oznacza ??? Oznacza,spokój !

I tym sposobem,okazało się że to co postrzegałam jako wygodnictwo jest wręcz propagowane.
Więc tulcie,noście i śpijcie z dzieciakami…tak szybko dorastają !

a zanim dorosną ,konsumują liście i …

i tworzą piękne obrazki !
Wszystkie zdjęcia, które prezentuję w tym wpisie są mojego autorstwa. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie i wykorzystywanie na innych serwisach lub stronach internetowych.USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
pozdrawiam
L.

Komentarze

3 thoughts on “Moje lenistwo ma usprawiedliwienie…

  1. Ja zauwazyłam że ostatnio bardzo dużo rzeczy robię…siedząc na dywanie..coś w tym jest..
    małe dziecko ma mnie na wyciągnięcie reki, a duże nie czuje się “osaczone” jak go opierniczam :))…

Dodaj komentarz