Nauka przez zabawę- Konkurs z Lego Duplo

 

Dzieci są różne, jedne jeszcze w wieku przed-przedszkolnym chętnie uczą się literek, cyferek, kolorów, czy naśladowania odgłosów zwierząt, inne niechętnie podejmują się tego typu działań. Dlaczego? Ponieważ dziecko dziecku nie równe! Jedne dzieci cenią sobie swoją indywidualność, drugie lepiej odnajdują się w grupie. Należy to uszanować, ale można też znaleźć sposób, by w ciekawy sposób pokazać dziecku zagadnienia i umiejętności, które być może go zainteresują, niekoniecznie w takiej formie jak rówieśników.

W jaki sposób skutecznie, obudzić w dziecku chęć do poznawania świata i nowych umiejętności? Przez zabawę! 

Bez tytułu

Właśnie tak najlepiej, dzieci odkrywają otaczający je świat. Przez zabawę. To pozwala rozwijać zarówno intelekt, jak i wyobraźnię. Klocki Lego® Duplo®  zaspokajają nie tylko dziecięcą chęć zabawy, ale także uczą i pozwalają na rozwój motoryczny dziecka, dzięki idealnemu dopasowaniu do małej, dziecięcej dłoni, już od 1,5 roku życia. Klocki Lego Duplo, to nie tylko budowanie konstrukcji “klocek po klocku”, to przede wszystkim mnóstwo żywych kolorów, kształtów, dzięki którym dziecięca wyobraźnia działa na najwyższym poziomie, min. dzięki tworzeniu czy odgrywaniu przeróżnych ról, co także przekłada się na szybsze opanowanie mowy. Dzięki klockom, pociąg może stać się pojazdem kosmicznym, a stajnia zamkiem dla księżniczki? Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. Klocki, to także dodatkowe bodźce, w postaci kształtów, liter, cyfr, kolorów, zwierząt, owoców i warzyw, które będą pierwszym materiałem do nauki dla dziecka mniejszego, ale już ciekawą pomocą dydaktyczną w przypadku przedszkolaka. Dodatkowym atutem klocków Lego Duplo jest fakt, że zestawy dostosowują się do wieku dziecka, rosnąc z nim i pozwalając nie tylko na ich łączenia, ale także na tworzenie coraz większych budowli.

big_afff375e

Mamo, tato pobawmy się razem

Rodzice mogą być pewni, Lego Duplo, to zabawka nie tylko bezpieczna, pozwalająca dziecku na rozwój. Dodatkowym atutem jest fakt, tu się chyba ze mną jednogłośnie zgodzicie, że z Lego się nie wyrasta. Jest to więc doskonała możliwość, na wspólne spędzanie czasu i rodzinne zabawy. Te jak wiem, nie tylko edukują, ale przede wszystkim zacieśniają więzi rodzinne. Klocki rosną wraz z dzieckiem, zaczynając od pierwszych zestawów Lego Duplo dedykowanych dzieciom w wieku 1,5 roku do 4+, przechodząc później na zestawy Lego dla dzieci starszych, bez górnej granicy wiekowej. Tworzenie kolorowych światów, budowli, pojazdów, czy odgrywanie scen z bajek, a także filmów, które mają swoje odzwierciedlenie w zestawach Lego, nigdy się nie nudzi, ponieważ zawsze, ale to zawsze opiera się na dziecięcej wyobraźni, a ta jest przecież nielimitowana. Dzięki temu, nawet w domowym zaciszu, można odbyć wycieczkę do Zoo, w towarzystwie zwierząt z całego świata, pójść do lodziarni, polecieć samolotem, czy zwierzyć Arktykę. Możliwości i propozycji zestawów Lego Duplo jest naprawdę wiele, przy czym wszystkie można dowolnie łączyć, mieszać i tworzyć coś zupełnie nowego.

Bez tytułu

 

Mądrze, kreatywnie i bezpiecznie

Lego Duplo pozwala nam wyjść poza schematy. Zestawy pełne są zwierząt; owce, konie, sarenki, żyrafy czy wieloryby, idealnie do dziecięcej dłoni, oddające rzeczywisty wygląd zwierząt. Jednak dla tych bardziej wymagających budowniczych, Lego Duplo przygotowało instrukcje, jak tworzyć z samych klocków, nie tylko zwierzęta, pojazdy, ale także roboty, czy bałwana. Bajkowe krainy, królewskie zamki, bohaterowie znanych bajek, ludziki pracujące reprezentujące zawody, marki rożnych aut, to wszystko w zasięgu małej dłoni, budujące indywidualny, barwny i niezwykle beztroski dziecięcy świat. Kreatywne, barwne i bezpieczne, ponieważ bezpieczeństwo podczas zabawy jest priorytetem, dlatego też Lego Duplo, są klockami trwałymi i odpornymi na załamania. Nie tracą koloru, nie odkształcają się, towarzysząc dziecku na długie lata. 

 

mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

 

Wszystkich moich czytelników, będących fanami Lego Duplo zapraszam na konkurs*, w którym do wygrania jest pudło klocków Lego Duplo Arktyka.

Poszukajcie inspiracji na stronie ⇒ www.duploswiat.pl i za pomocą zdjęcia, umieszczone pod wpisem konkursowym na facebookupokażcie, jak przy użyciu klocków Lego Duplo, wspieracie rozwój dziecka, łącząc naukę i zabawę. Najbardziej kreatywne zdjęcie zostanie nagrodzone Arktycznym pudłem klocków.

Konkurs trwa od 1 – 15 września 2016r.

Bez tytułu

 

*Regulamin Konkursu z Lego®Duplo® 

Komentarze