Od bazgrołów do pisania – Bazgroszyt.

Jak wiecie syn starszy,wyszedł z przedszkola z opinią dziecka wybitnie inteligentnego i gotowego by rok wcześniej pójść do szkoły. W pierwszej klasie pojawiły się jednak problemy. Nie z czytaniem,nie z liczeniem a z pisaniem. Syn starszy ma bardo duże zaburzenia odczytu pisma i problemy z grafomotoryką.
Od dwóch lat więc ćwiczymy rękę.
Jednak pisanie szlaczków i literek  jest dla niego po prostu nudne !
Z pomocą przyszedł nam Bazgroszyt

Mamy format XXL,bo ze względu na dużą wadę wzroku u syna,jest dla niego bardziej czytelny i atrakcyjniejszy 🙂 Poza tym,ten format pozwala mi  na kontrolowanie jego ruchów ręki (łokieć na blacie) podczas pisania.
Zeszyt ,który mamy ukierunkowany jest właśnie na ćwiczenia grafomotoryczne.
Dlaczego akurat Bazgroszyt ? Za formę.
To nie jest typowe i nudne dla dziecka pisanie literek czy szlaczków.
Bazgroszyt to przygoda. Każda litera wpisana jest w jakiś obrazek.
Bez “J” nie będzie jaskółki,bez “m” siłacz nie będzie miał bicepsa.
Ćwiczenia z Bazgroszytem,to możliwość wymyślania ciekawych historii,budowanie niejako obrazu za pomocą liter. I nie będę zachwalać jakości papieru,ceny czy pomysłu (a mogła bym ;).
Powiem jedno,od kiedy mamy bazgroszyt,Igor ćwiczy chętniej !!!
Dużo chętniej.

Na stronie internetowej www.bazgroszyt.pl , możecie znaleźć różne propozycje i formy bazgroszytu,a także kolorowanki,zadania matematyczne, gry logiczne i karty. Naszym kolejnym zakupem ,na pewno będzie bazgroszyt  The human body ,gdzie na dużych planszach XXL dziecko poznaje anatomię ciała.
Na stronie znalazłam też zestawy do pracy dla dzieci leworęcznych 🙂

Bazgroszyt  wyszedł na przeciw żądnym wiedzy przedszkolakom chcącym odkrywać świat literek,tworząc  kreatywne książeczki do nauki malowania i rysowania. Może Was zainteresują 🙂 


Polecam,bo to nasze odkrycie,z którego jesteśmy bardzo zadowoleni 🙂 
Syn starszy bo ma alternatywę do ćwiczeń,ja bo nie muszę go już do tych ćwiczeń zmuszać.

A tu inicjatywa Bazgroszyt.pl
www.facebook.com/mowimyobrazami

No i Poznańskie,więc dobre <3


Komentarze

9 thoughts on “Od bazgrołów do pisania – Bazgroszyt.

  1. Racja- najważniejsze jest to, żeby dziecko chciało i lubiło pracować. Inaczej odwali byle jak i efekt niewielki. Koordynacja ręka-ręka, oko- ręka jest kluczowa dla nauki czytania i pisania. Dlatego KAŻDE dziecko powinno w pewnym momencie swojego życia zaprzyjaźnić się ze szlaczkami i zabawami grafomotorycznymi! Miło by było jakby były one na tyle ciekawe, żeby samo chciało z nimi obcować 🙂 Widać, że Bazgroszyt wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom!

Dodaj komentarz