Ona nie pamięta. On chciałby zapomnieć.

Chyba jedno z banalniejszych zestawień bohaterów, jednak niezmiennie jedno z moich ulubionych. Wiadomo przecież, że łobuz kocha najbardziej, a jak już wdać się w płomienny romans to tylko z bad boy’em. Nie inaczej jest w przypadku kolejnej powieści, którą zdecydowanie mogę Wam polecić do kieliszka wina, w zimowe zimne wieczory. 

Odwieczna walka między tym, co powinniśmy zrobić, a tym czego skrycie pragniemy.

King to facet z piekła rodem. Właśnie wyszedł z więzienia, w którym przemyślał swoje życie i wiele starych spraw. Chce wziąć życie w swoje ręce, coś zmienić, zacząć od nowa. Do tej pory wraz z przyjacielem prowadzili nielegalne interesy, które pod jego nieobecność Preppy trochę musiał pozmieniać. Teraz King sam nie wie co daje, jak wybrnąć, jak zacząć z czysta kartą. Czuje się rozerwany, nie potrafi zdecydować i odnaleźć się w nowej sytuacji.

Doe w wyniku tajemniczego wypadku traci całkowicie pamięć. Nie wie kim jest, jak ma na imię i czy ma jakąkolwiek rodzinę, która być może jej szuka. Nikt nie chce jej pomóc, więc kobieta jest zdana sama na siebię. Wszystko się zmienia, gdy poznaje Nikki. Doe uważa ją za przyjaciółkę, ufa jej i choć czuje, że nie powinna.

Drogi zagubionej Doe oraz niebezpiecznego Kinga krzyżują się za sprawą nowej przyjaciółki kobiety. King jest rozdarty. Uświadamia sobie kim tak naprawdę jest zagubiona i nieporadna Doe, a fakt ten bardzo mu przeszkadza. Z drugiej strony zaczyna jej coraz bardziej pragnąc i marzy tylko o tym, by ją zatrzymać przy sobie. W końcu mężczyzna decyduje się na drastyczny krok, który zaważy na życiu obojga…

,,Odnalazłem siebie w smutnych oczach dziewczyny, która była tak samo zagubiona jak ja. A może my wcale się nie odnaleźliśmy. Może po prostu postanowiliśmy zgubić się razem.”

Ona nie pamięta własnej przeszłości. On chciałby zapomnieć o swojej.

King to powieść z ciekawym wątkiem kryminalnym, odrobiną gorących scen, chemii miedzy dwojgiem ludzi, brutalności, okrucieństwa i wulgarnego język.

Dark romance jak się patrzy…czyta. 

 

Inne wciągające tytuły znajdziecie w księgarni taniaksiazka.pl w dziale książki dla kobiet.

 

 

 

Komentarze