Przyrodni brat- miłość czy rozsądek?

Historia jakich wiele pod strzechami domów. Śmierć jednego z rodziców- matki, drugi ślub ojca i macocha w życiu młodej zagubionej dziewczyny. Summer to skryta osoba, która nie pogodziła się ze śmiercią matki. Jednak tutaj wraz z nową kobietą ojca, w życiu dziewczyny pojawia się ktoś jeszcze- Kevin, przybrany brat. W raz z nim pojawia się chemia typowa dla pary niespokrewnionych nastolatków. Dziewczyna jest łatwowierna i naiwna, ślepo zapatrzona w przyrodniego brata, to dziewczyna, która kompletnie nie wie czego chce, szuka zainteresowania, trochę na siłę. Natomiast Kevin to typ chłopaka, który ceni sobie popularność i nie przejmuje się otoczeniem. Zmienia dziewczyny jak rękawiczki, nie dba o uczucia innych i jest egoistą. Cham i prostak, mówiąc wprost.

 

Kiedy Kevin wyjeżdża do college’u, dziewczyna podejmuje spontaniczną decyzję i podąża za nim. Doskonale wie, że młody mężczyzna nie narzeka na brak zainteresowania u innych dziewczyn, to właśnie ona chce być tą jedyną. Kiedy wybiera się do domu bractwa dopada ją smutna prawda, której nigdy nie chciała dostrzec. Nie jest już jedyną, która go kocha i nie jedyną, która go nienawidzi. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy poznaje Cadena znajomego z bractwa. Mimo że faceci nie pałają do siebie sympatią, Summer zaczyna coraz bardziej interesować się się wytatuowanym, umięśnionym i piekielnie seksownym Cadenem, który cieszy się respektem wśród uczelnianej społeczności. Ten jest totalnym przeciwieństwem Kevina- to uczynny, miły i dobry chłopak, który każdemu pomaga. Kierujący się ważnymi wartościami w życiu, znajdujący się zawsze w odpowiednim miejscu i czasie, dojrzały, odpowiedzialny, a do tego jeszcze przystojny.

 

Powieść to głównie niezdecydowanie, burza emocji i próba podjęcia słusznej decyzji co do wyboru chłopaka, przez bohaterkę. Jedna dziewczyna, dwóch totalnie różnych chłopaków, brak racjonalności w podejmowaniu decyzji, walka ze sobą i swoimi pragnieniami. To walka o uwagę, o uczucie, o bycie z kimś, typowe emocje młodych ludzi, które urastają do rangi problemów. Każdy z bohaterów doświadczony przez życie, skrywa w głębi siebie jakąś tajemnicę, która przekłada się na to, kim jest.

Anti-stepbrother to polski debiut bestsellerowej autorki new adult i dark romance, przedstawiający  problemy młodych ludzi wchodzących w dorosłość. Autorka w bardzo prosty, aczkolwiek dosadny sposób zaprezentowała życie w amerykańskich college’u. Sposób funkcjonowania kampusu, domy bractw, studenckie imprezy i kampusowych relacji społecznych. To nie tylko romans, ale też historia o przyjaźni, rodzinie, dorastaniu i poświęceniu.  Nie każdemu spodoba się styl pisania autorki oraz język jakim się posługuje- jest prosty, a chwilami nawet chaotyczny. Jednak powieść czyta się naprawdę szybko. To jedna z propozycji mocno oscylujących w rodzaju NEW ADULT, bo o ile wątek romantyczny się pojawia, to w moim odczuciu ma niewiele wspólnego z ognistym, mrocznym romansem. 

 

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziecie także inne warte uwagi propozycje książkowe w dziale książki dla kobiet.

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze