Kto się czubi, ten się lubi

 Nic mnie tak w życiu nie cieszy, jak moment gdy spotykam na swojej drodze człowieka i od razu wiem, że to jest mój człowiek. Podszyty wyczuciem ironii i sarkazmu, z odrobiną bezczelności i bezpośrednio wyrażający swoje zdanie. Hate & love. Doprawdy zawsze doceniałam ludzi, którzy jasno wypowiadają swoje komunikaty. Nie żadne podchody, okrężne paplanie, tylko wprost, często z grubej rury, ale zawsze zgodnie z prawdą. Takie podejście do życia naprawdę wiele ułatwia i oszczędza nam niedomówień. 

Oczywiście, to wiele ułatwia, ale czasami i uprzykrza życie. Zwłaszcza jeśli trafiamy na osobę, która nie rozumie ani ironii, ani sarkazmu, ani tego, że to co mówimy nie ma sprawić jej przykrości, tylko jest po prostu zgodne z tym co czujemy, czy myślimy. Ludzie domagają się mówienia prawdy prosto w oczy, jednocześnie obrażają się gdy ten moment następuje- bo woleli by, unikać tego co jest dla nich niewygodne.

Czy relacje ludzi, którzy jednocześnie lubią się i nienawidzą mają rację bytu?

Weronikę Kardasz,  pracuje w policji w wydziale kryminalnym. Życie kobiety diametralnie zmieniło się w momencie, gdy Michał jej partner, a zarazem przyjaciel zostaje zabity podczas jednej ze służb. Policjantka nie potrafi wybaczyć sobie, iż nie była w stanie uratować przyjaciela. Smutki topi w alkoholu przez co zbacza z prawej drogi, ku zaprzepaszczeniu wszystkiego, co udało jej się dotąd osiągnąć. Weronika jest opryskliwa, zdystansowana i najzwyczajniej w świecie przybita, jednak sumiennie wypełnia swoje obowiązki, z racji tego, że jest prawą ręka Komendanta. 

Po roku, od tragicznego dnia, przychodzi moment powrotu do Weroniki do Wydziału Kryminalnego. Otrzymuje przydział zadania, które tylko z pozoru jest banalne dla doświadczonej jak ona policjantki. Zostaje przydzielona do całodobowej ochrony znanego aktora, Przemysława Reja. Mężczyzna był świadkiem zabójstwa kandydata na urząd premiera Leona Wasilewskiego, który został po suto zakrapianej imprezie pchnięty nożem w klatkę piersiową. Niestety, niestety nie jest w stanie przypomnieć sobie, co wtedy się wydarzyło. Śmierć nie wydaje się przypadkowa, zaś jedynym świadkiem jest właśnie Przemysław Rej-  aktor znany z ról amantów i bujnego życia prywatnego, żyjący wśród blasku fleszy, wszechobecnego blichtru i bezkresu fałszu. Jest przekonany, że grozi mu niebezpieczeństwo.

Oboje sceptycznie podchodzą do pomysłu całodobowej ochrony, ale z każdym kolejnym dniem stają się sobie coraz bardziej potrzebni. Świat, w którym żyje Wiktoria jest przeciwieństwem tego, czego doświadcza Przemysław. Sprzeczności lubią się przyciągać i zdaje się, że w przypadku tych dwoje idealnym językiem jest ten przymawiający jednocześnie nienawiścią i …miłością.

Niebezpieczna gra, to opowieść o charyzmatycznej policjantce i seksownym aktorze, którzy choć działają sobie na nerwy są zmuszeni współpracować. Niezwykle hipnotyzujące połączenie romansu i kryminału w komediowej otoczce Ma ciekawych bohaterów, zajmującą akcję, a poza tym poczucie humoru bohaterów sprawi, że nie raz uśmiechniemy się podczas czytania tej książki.

  

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziecie również inne powieści kryminalne w dziale bestsellery.

 

 

 

 

Komentarze