Skarpetki powracają!


Banda czarnej frotté to trzecia część bestsellerowego cyklu powieści dla dzieci autorstwa Justyny Bednarek. Przy poprzednich częściach jasno ustalono, że skarpetki wcale nie są połykane przez pralkę, lecz są na tyle bystre i ciekawe świata, że same się z niej wydostają. Wszystko przez to, że skarpety rządne są przygód, a monotonia i rutyna, to coś co wyzwala w nich najbardziej szalone pomysły. Skarpetki są żywymi istotami, które mają własne uczucia, własne pragnienia, własne przygody i własne życie. Dość ciekawe życie!

Z pewnością dobrze pamiętacie ową dziurę pod pralką, która dla niektórych skarpetek stała się oknem na świat. Tym razem czarna skarpetka frotté wydostaje się przez nią na wolność. Nasza bohaterka nie ma najmniejszego zamiaru wylądować w śmieciach. Co to, to nie! Zamiast tego dostaje się na okręt, gdzie z pomocą sympatycznego pająka udaje jej się zdobyć szalupę z orzecha włoskiego. Na jej pokładzie zamierza opłynąć kulę ziemską. Prowadzi też dziennik okrętowy. Dryfując spotyka inne skarpetki, trafia do Biura Rzeczy Znalezionych. Razem ze swoim kompanem- Bladym Niko muszą też stoczyć walkę z armią białych rękawiczek. Unika pożarcia przez rekina, który żywi się skarpetkami. Trafia też na wysepkę, którą zamieszkują porzucone smartfony. Z biegiem czasu dołączają do niej kolejni członkowie tworząc całkiem spora bandę frotte.  W ślad za gangiem rusza jednak pewna tajemnicza postać…

Oto kontynuacja historii uwielbianych przez tysiące młodych czytelników skarpetek.  Na serię składają się zatem jak dotąd następujące części: “Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”; “Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej ekscytujące)”; “Banda czarnej frotté”.

  

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziecie także inne ciekawe książki dla dzieci. Poprzednie części szalonych skarpetek znajdziecie TU i TU.

Komentarze