Spójrz głęboko w oczy

 

Gdy starszak miał 4 miesiące, mieszkając jeszcze wtedy w Uk, zgłosiłam, że ucieka mu nieco prawe oko. Stwierdzono, że taka jego uroda i tyle. Gdy miał trzy lata, trafiłam na kogoś bardziej kompetentnego…okazało się, że mózg starszaka nie wie, że ma dwoje oczu i używa tylko jednego. Pole widzenia prawego oka, to trzy punkty, ma obrzeżu spojówki, wielkości mniejszej niż łepek od szpilki.

Wada +8,00, cylinder -5,00, lewe oko tylko 1,50. Obecnie : prawe oko + 3,50, cylindry -2,00, lewe oko +0,50. Od tego czasu, starszak jest pod stałą opieką okulisty i optyka. Od tamtego czasu, wadę udało nam się skorygować na tyle, by oko pracowało tak jak należy, uwzględniając oczywiście wadę wzroku i mniejsze pole widzenia.

Wczoraj udało nam się skorzystać nie tylko z wizyty u optometrysty, ale przede wszystkim zbadać oczy starszaka za pomocą niezwykłego urządzenia DNeye skaner’a, który w Polsce występuje w ilości uwaga ! dwóch sztuk. Nie musieliśmy przejeżdżać kilometrów, bo to urządzenie znajduje się w profesjonalnym salonie optycznym PerfectEye Optic w Suchym Lesie.

DSC_2359 DSC_2382

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starszak został zbadany przez optometrystę, typowo pod kątem badania dzieci. Salon oferuje pełne badanie optometryczne obejmujące pomiar wady wzroku, widzenia obuocznego, sprawdzenie przedniego odcinka oka, a także ( co dowiedziałam się przy okazji zadawanych przez starszaka miliona pytań ) możliwość zbadania kształtu oka. Niewątpliwą atrakcją szczególnie dla dzieci, jest możliwość wykonania zdjęcia oka 🙂

DSC_2369

Byłam już u wielu okulistów, optyków i powiem szczerze, pierwszy raz spotkałam się z taką paletą badań, pod różnym kątem, które w dodatku były przyjemne i ciekawe dla starszaka 🙂 Cierpliwość Pana optometrysty zrobiła na mnie takie wrażenie, że miałam ochotę zaproponować mu stałą opiekę nad chłopakami…cóż, może dlatego ujarzmił starszaka, że patrzył mu głęboko w oczy i znalazł na niego sp osób ? 🙂

DSC_2385 DSC_2394 DSC_2407

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W każdym bądź razie, przemiłe dla oka 🙂 wnętrze, bardzo przyjazne dzieciom, a przede wszystkim z profesjonalnym sprzętem i wykwalifikowanym personelem, cierpliwym dla takich łobuzów jak moje 🙂

DSC_2410DSC_2408

 

 

 

 

 

 

 

 

DSC_2399

Dowiedzieliśmy się także, że obecnie można stosować szkła kontaktowe już u trzylatków. Dla mnie to całkowite zaskoczenie i szczerze powiem, że takie rozwiązanie chyba zaciekawiło starszaka, bo oglądał nie tylko okulary, ale i szkła oferowane przez salon.

No właśnie, poza profesjonalnymi badaniami, salon oferuje także szeroki wybór oprawek, zarówno dla dorosłych jak i dzieci, także przeciwsłonecznych z odpowiednimi filtrami.

DSC_2432Dla mnie hitem są z betatytanu. Kurczę, idealny wyrób dla takiego niszczyciela jak mój starszak. Tylko spójrzcie, jak bardzo odporne są na różne wyginania. Cudo ! Bierzemy je pod lupę, przy kolejnej wymianę oprawek ( wymieniamy je raz, dwa razy w roku ). Salon PerfectEye Optic  w Suchym Lesie, jest partnerem handlowym producenta okularów RODENSTOCK, która w przypadku zakupu okularów, gwarantuje wymianę soczewek w przypadku zmiany korekcyjnej, w przeciągu roku za symboliczną złotówkę ( można też skorzystać z ubezpieczenia na wypadek zgubienia czy zniszczenia okularów ).

DSC_2430

Od dwóch lat, wada nie pogarsza się, ani nie poprawia. Stoimy w miejscu, co dla mnie jest dobrą wiadomością i oddala mnie od wizji operacji oka. Dowiedziałam się także, że istnieje coś takiego jak terapia wzrokowa, dzięki której, jeszcze teraz starszak ma szansę na poprawę wzroku ( najskuteczniejsza jest u dzieci do lat 6 ).

Jestem pod wrażeniem profesjonalnym badań i polecam serdecznie, nie tylko lokalnym okularnikom :)))

DSC_2419 DSC_2421 DSC_2424

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pełna oferta salonu na www.perfectoptick.pl
oraz facebook/PerfectEyeOptic

DSC_2423

Komentarze

3 thoughts on “Spójrz głęboko w oczy

Dodaj komentarz