W jaki sposób należy interpretować sny

Jedni wierzą, że sny przywracają łączność z najgłębszymi pokładami naszej egzystencji, tym co siedzi głęboko w nas. Zazwyczaj jest tak, że ilustrują nam ukryte lęki, smutki, radości, stany, które w jakiś sposób przeżywamy. Inni twierdzą, że sen to nic innego jak wzmożona aktywność naszego mózgu i błedę jest doszukiwanie się w nich jakiejkolwiek logiki. Jedni zakładają więc, że sny zwracają nam na coś uwagę. Inni, że  sny nie znaczą nic, a my mamy potrzebę ich analizy. Niezaprzeczalnie sen, jest bardzo istotna częścią naszego życia, potrzebujemy go nie tylko po to by dbać o swoje zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Nic wiec dziwnego, że brak lub niespokojny sen wykańczają nasz organizm, na każdym polu.  Pojawiające się koszmary, stany lękowe, towarzyszące im nerwy i pojawiające się pytania, to zmora tych, którzy śnią. Możemy więc założyć, że sny zwracają nam na coś uwagę. 

Byc może jest tak, że sny zwracają uwagę na istniejący, choć nieraz ukryty lęk, lub jakieś zdarzenie, które mocno nas poruszyło. Bywają sny szczęśliwe, ale chyba zgodzicie się, że częściej jednak zastanawiają nas te, których pojawienia się nie potrafimy sobie wytłumaczyć. Jedni tłumaczą je sobie zaistniałymi w ich życiu sytuacjami, nerwami, częstym myśleniem o danym problemie. Inni czytają senniki, interpretując znaczenie całych snów, ich części, lub tylko pojedynczo pojawiających się w nich obrazów. Są też tacy, którzy je bagatelizują i nie przywiązują do nich uwagi. Kto w tym spojrzeniu na sny, ma rację?

Victoria Page i Thomas Wild są małżeństwem pisarzy. Wiodą spokojne życie. Thomas specjalizuje się w pisaniu biografii, jednak pewnego dnia zaskakuje Victorię informacją, że zamierza stworzyć krwawy kryminał. Thomas postanawia samodzielnie stworzyć cały literacki świat i jest przekonany, że ta powieści zapewni mu wielka sławę i szacunek wśród czytelników. Powstaje więc kryminał, o niepokojącym tytule: Księżycowy zabójca.  Choć Victoria nie ma nic przeciwko temu, czuje jakiś dziwny, wewnętrzny niepokój. Powieść w zawrotnym tempie zyskuje rozgłos oraz rzeszę fanów i wielbicieli.  Jednak tego, co wydarzy się tuż po premierze książki: absolutnie nikt nie mógł przewidzieć.

W Nowym Jorku zaczyna grasować morderca, który z mistrzowską precyzją odwzorowuje zabójstwa wykreowane przez Thomasa w jego bestselerze. Tajemniczy mężczyzna morduje kobiety w czasie Czerwonych Pełni i to w sposób bardzo brutalny. Na Thomasie nie robi to wrażenie. Zachłyśnięty sławą, zdaje się zupełnie nie dostrzegać problemu,  przepełnia go duma i postanawia napisać kontynuację kryminał, który dzięki realnym przestępstwom, zyskuje ogromny rozgłos. To go napędza, to powoduje, że zachodzą w nim niewyobrażalne zmiany. Zmienia się coś jeszcze- jego stosunek do żony, co zaczyna bardzo niepokoić Victorię. Mężczyzna najpierw staje się oschły, by finalnie stać się po prostu brutalny. Victoria kocha swojego męża, mimo iż ten okazuje jej należyty szacunek tylko w światłach kamer. Postanawia dowiedzieć  się co przyczyniło się do tak diametralnych i podłych zmian, jakie wstąpiły w Thomasa. Victorię zaczynają nawiedzać straszne – wręcz realne sny. Jest przerażona, bo coraz częściej śni o własnej śmierci – z rąk męża… Kobieta gubi się i miota, aż w końcu zaczyna sobie zdawać sprawę z tego, iż nie wie co jest jawą, a co tylko i wyłącznie jej wytworem wyobraźni. 

Czy owe sny, chcą jej coś przekazać, a może to tylko wynik jej bujnej wyobraźni?

Krwawy księżyc to zagadkowa i zarazem pełna napięcia powieść, w której wróg czai tuż za wami. Klimat powieści od samego początku wywołuje dziwny niepokój, to niespodziane i miarowe przeskakiwanie między literacką rzeczywistością i snem. Fanów mrocznych historii z pewnością zaciekawi morderca, który poluje na swoje ofiary tylko podczas pełni Czerwonego Księżyca. Jawa i sen, mrok i światło, miłość i lęk, a to wszystko w budującym napięcie thrillerze kryminalnym.  

 

 

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziecie również inne wciągające tytuły w dziale bestsellery.

 

 

 

Komentarze