Jak wiara w siebie może zmienić wszystko

Nie pierwszy raz zacznę od słów, że Twoje życie, jest w Twoich rękach. Dosłownie. Nie ma tu miejsca na rozkładanie tego stwierdzenia na części. Cokolwiek się dzieje w Twoim życiu, masz na to wpływ, masz wybór, masz wolna wolę. Nie ma sytuacji bez wyjścia, są tylko sytuacje, które wymagają większego wysiłku, by je rozwiązać.

Mocno w to wierze, że nic w naszym życiu, nie dzieje się przypadkiem. Wszystko ma jakiś cel. Mniejszy lub większy, mniej lub bardziej zrozumiały, ale ma. Przekonałam się o tym wiele razy, mniej lub bardziej dobitnie. Pokora pozwoliła mi na przeanalizowanie wszystkiego, naprawę słabości i dziś jestem życiu wdzięczna za taka szkołę, bo dzięki temu, jestem tym, kim jestem, osiągnęłam to, co zamierzałam i jestem przy tym cholernie szczęśliwa.

Bardzo często spotykam się z kręceniem głowami, gdy opowiadam pokrótce swoją historię i mimo, moim zdaniem, wspaniałego zakończenia na obecny czas; słyszę tylko jęk współczucia. Wiesz dlaczego?

Ponieważ ludziom trudno uwierzyć, że po dwóch rozpadach związków, z dwójką dzieci pod pachą i życiu w pojedynkę, jestem cholernie szczęśliwa z faktu, jak potoczyło się moje życie, mimo tych wszystkich stoczonych walk i odniesionych walk, z pełną odpowiedzialnością mówię, że moje życie, jest wartościowe i ciągle mam ochotę, by wyznaczać sobie kolejne cele.

Także twoje życie, to wieczna walka, jednak pozwala się ona ułaskawić, dzięki Twojej wewnętrznej sile, samozaparciu, wierze i kreatywności. Najważniejsze, to chcieć ubrać rękawice i tą walkę stoczyć. Stoczyć i wygrać po swojemu i na własnych warunkach. Nie zawsze się da? Uwierz mi, że zawsze. Wszystko tak naprawdę zależy od naszych chęci, od sił i od tego jaki wyznaczysz sobie cel.

Znajdź drogę i odkryj siebie

Nikt, absolutnie nikt nie zna Ciebie lepiej niż Ty sama. Tylko Ty wiesz tak naprawdę, jakie są twoje największe pragnienia, słabości, marzenia. Tak jak każdy z nas, kryje w sobie mniejsze lub większe tajemnice, tak każdy z nas nosi w sobie iskrę “czegoś” co potrzebuje dobrego paliwa, by zapłonąć, ciepłym, kojącym i życiodajnym ogniem. Zajrzałaś już w głąb siebie? Wiesz, co to jest? Potrafisz jasno nakreślić swój życiowy cel, powiedzieć sobie jak definiują Cię Twoje pragnienia. Jeśli nie, zrób to. Jeśli potrafisz odpowiedzieć na to pytanie twierdząco, zapewne wiesz też dokąd prowadzi Twoja droga i jak bardzo jest wyboista, prawda?

Wykorzystaj swój życiowy potencjał

Uwierz mi, masz go. Jeśli nie potrafisz go zdefiniować, zajrzyj w głąb siebie. Bardziej. Odpowiedz sobie kim i czym jesteś? Tak czym, ponieważ Twój potencjał nie musi określać specjalizacji w konkretnej dziedzinie. Twój potencjał może być czymś. Charyzmą, umiejętnością radzenia sobie ze stresem, ostrym językiem, upartością? Teraz, ten wyodrębniony atut i zastanów się, w jaki sposób pozwoli Ci on spełnić Twoje przeznaczenie. Jesteś zapewne gotowa na to, by Twoje życie było pełne pasji, spokoju i poczucia podążania do wyznaczonego celu, zatem wiesz też, że niezależnie od okoliczności, każdy z nas posiada moc budowania. Czego? Bardziej wartościowego, bogatszego, szczęśliwszego i znaczącego życia.

Nie szukaj sensu i wskazówek, by zmierzyć się z życiem

To nie one odpowiadają, za powodzenie Twojej życiowej misji. Odnajdź w sobie pasję i wytrwałość, bo bez nich Twoja droga będzie prawdziwa katorgą, ku próbie osiągnięcia niemożliwego. Tylko to, co masz zakorzenione głęboko wewnątrz siebie, może dać Ci się. Pozwól, by wykiełkowało w Tobie, a potem pielęgnuj i rozwijaj, aż wreszcie zbierz plony. Zbierzesz je, a one nasycać będą, nie tylko Twój umysł i ciało, ale przede wszystkim dusze. I nawet jeśli po drodze natrafisz na wystające konary, o które zaczniesz się potykać, pamiętaj: Możesz zmienić każdą sytuację, tylko wsłuchaj się, w swój wewnętrzny głos. Tylko Ty masz możność rozciągania granic swoich możliwości.Bądź Współczesną Boginią własnego życia. 

Musisz chcieć i pokonać to, co Cię ogranicza

A do tego potrzebujesz przede wszystkim siły ciała, serca, otwartego umysłu i ducha walki, a wtedy, możesz być kim chcesz, możesz żyć, jak chcesz. Możesz wszystko. To Ty posiadasz umiejętność, wydobywani z siebie tego, co najlepsze, potrafisz odwołać się do własnych pragnień, sprostać wyzwaniom, być pewną siebie. Musisz tylko chcieć, zdefiniować swoją wizję, wyznaczyć cel, stworzyć plan i osiągać wyniki, to naprawdę jest proste gdy chcesz, a chcesz, prawda?

Znajdź swoją mantrę

Wspieraj się słowami, które w chwili zwątpienia, pozwolą Ci odzyskać kurs, z którego zboczyłaś. Wyszukaj dla siebie słów, które będą paliwem, gdy opadniesz z sił. Dzięki temu, nawet czołgając się,  z powrotem  na swoja drogę. Pamiętaj, że nawet jeśli chwilowo zwalniasz tempo zamiast biec, to nadal zbliżasz się ku wyznaczonemu celowi. 

Będę dążył do sukcesu, aż go osiągnę. Nie pojawiłem się na tym świecie pokonany, porażka nie płynie w moich żyłach. Oga Mandino

Jeśli szukasz wewnętrznej motywacji, impulsu do zmian w walce o samą siebie, polecam Ci książkę, która wprowadzi ogromne zmiany w Twoim życiu, pokazując Ci jak odnaleźć wewnętrzną inspirację i osiągnąć wewnętrzny spokój i harmonię, w drodze do życiowego celu. Roxana Bowgen zabierze Cię w swoja podróż życia, przez cztery kontynent. Mimo wielu wewnętrznych sprzeczności, potrafi je ze sobą godzić.Genialnie napisane dzieło, łączące powieść z duchowością.

Zaraża inspiracją. Uskrzydla. Zmienia.

 

W księgarni Taniaksiazka.pl znajdziesz również inne poradniki

Komentarze