Współczesna magia

 

Magia działa!

Możemy uznać to zdanie za prawdziwe, dopóki nie zaprzeczą temu nasze doświadczenia. Nie chodzi o to by wierzyć, ale wiedzieć, że działa. Jeżeli nie podzielasz tego punktu widzenia, czytając marnujesz jedynie swój czas.

Magia, czary, wiedźmy i cudowne zaklęcia. Niezmiennie kojarzą się z baśniami, w których dobre i złe czarownice mieszały wielkimi chochlami tajemnicze wywary, w ogromnych kotłach. Widywane w towarzystwie kruków i kotów, zażywające kąpieli w blasku księżyca, żyjące w izolacji, blisko natury. O magii pisałam Wam nie raz.

Czuję niezwykłą więź z kobietami, które potrafiły czerpać z natury mnóstwo dobrego, by to dobro szerzyć. Magia kojarzy mi się z naturą właśnie, z poznawaniem jej od podszewki, z analizowaniem jej, szukaniem w niej odpowiedzi, umiejętnym zadawaniu pytań, w odczuwaniu do niej respektu, w szanowaniu jej. Kojarzy mi się z kobietami, które jak nikt inny potrafiły same o siebie zadbać. Imponująca wiedza o otaczającej nas naturze, stała się kompendium wiedzy do ziołolecznictwa, a później w do obecnej farmacji, w której nadal odnajdujemy mnóstwo naturalnych składników zdrowotnych. To tylko jeden przykład, jednak gdy studiuje się magie wnikliwiej, okazuje się, że jest ona niełącznym elementem naszego życia. Dziś nikt już ich nie straszy wiedźmami, stosami, dziś dostrzegamy ich mądrość i nadal korzystamy z ich wiedzy, bo one są nadal i żyją wśród nas. Tym razem trafiło w moje ręce niezwykłe kompendium wiedzy, dla osób interesujących się magią. Pozycja zebrała mnóstwo pochlebnych opinii, nazywając ją “brakującym kluczem” do systemu Złotego Brzasku. Absolutnie fenomenalna!

Magia nie jest czymś, co się robi.  Magia jest tym, czym jesteś.

Warto również zaznaczyć, że książka zawiera naprawdę sporą wiedzę okultystyczną, jednak wiele zawartych w niej rytuałów może być przeprowadzanych z powodzeniem; niezależnie od tego czy jesteś żydem, chrześcijaninem, muzułmaninem, buddystą, ateistą czy kimkolwiek innym. Możecie wizualizować Boga- jako koncepcję, która istnieje przed bogami i boginiami stworzenia. Możecie wizualizować Boga- jako chrześcijańską Trójcę Świętą. Wasze źródło energii może być rastafariańskim Jaha, a nawet Latającym Potworem Spaghetti. Nie ma to najmniejszego znaczenia- ważne, żeby działało w Twoim przypadku i było zgodne z Tobą.

Zawarte w książce praktyki magiczne są praktykami duchowymi i nie muszą podążać za określonym poglądem religijnym, lub jego braku. Jak to działa? Podam najbardziej prozaiczny przykład, który moim zdaniem idealnie obrazuje i definiuje treść, którą chcę Wam przekazać.

Można oddzielić duchowość od religii, tak samo jak seks od miłości.

Nie znaczy to, że należy dwie rzeczy oddzielać, znaczy to tylko, że jest to możliwe. To taka forma ćwiczenia o przyjemnym zakończeniu.

Znajdziecie w niej między innymi wszystko o śnie, oraz dziennik znaczenia snów i odkładania inspiracji snów w czasie. Niektóre  sny niosą informacje z tych nieuświadomionych rejonów psychiki wyrażane pod postacią symboli, które trafiają do świadomości jako marzenia senne. Umysł w czasie odpoczynku, może też błądzić bez konkretnego celu, ale można też wykorzystać sen do rozwoju; zarówno duchowego jak i psychicznego. Poznacie techniki relaksacyjne, pozwalające nie tylko na relaks, ale przede wszystkim na oczyszczenie ciała i duszy ze wszystkich toksycznych “rzeczy”, które zaburzają Waszą codzienną egzystencję. Możemy bardzo pielęgnować i dbać o własne otoczenie, przeprowadzać selekcję ludzi, którzy nas otaczają, dbać o dietę, ćwiczyć ciało, dbać o duchowość, a i tak, gdzieś przez niewielkie szpary docierają do nas mikro śmieci, które najpierw niegroźnie zbierają się w zakamarkach tylko po to, by z czasem urosnąć do potężnej góry śmieci, która zaburza naszą harmonię. Sporo miejsca poświęcono także na Tarota, rytuał kontemplacji, oraz omówienie dywinacyjnego znaczenia kart przedstawiających Wielkie Arkana. Znajdziecie także cały proces przeprowadzenia rytuału MROP*, dzięki któremu rozjaśnicie swoją aurę, a przede wszystkim poznacie siebie. Znacie to powiedzenie “śmieci weszły, śmieci wyszły”? Dokładnie tak jest z nami, z naszymi ciałami. Wprowadzając do naszego ciała byle jakie “dane”, rezultaty będą również byle jakie. Rytuał pozwala nam to wszystko uporządkować. 

Bardzo szeroko omówiona jest także technika pozwalająca na poradzenie sobie z atakami psychicznymi na naszą osobę. Poczucie takiego ataku, może być bardzo realistyczne (upraszczając, często mamy przekonanie, że ktoś źle nam życzy, chce mieć wpływ na nasze decyzje, chce nam coś wmusić, przeczuwamy, że ktoś nie życzy nam dobrze, albo wręcz działa na naszą szkodę). Ataki psychiczne zawsze trafiają w twój słaby punkt. Ale uwaga: zaburzenia snu, łaknienia, poddenerwowanie, ścisk w żołądku, duszności, ataki paniki- NAJPIERW NALEŻY SKONSULTOWAĆ Z LEKARZEM LUB PSYCHOLOGIEM. Magia nie może zastąpić wizyty u specjalisty!  

Zgłębicie Torę, Tarota, Kabałe, oraz zgłębicie kabalistyczny system magii mentalnej- która pozwala na osiągnięcie konkretnie wyznaczonego celu. Zwrócicie większą uwagę na cztery żywioły ziemi i nauczycie się z nich korzystać. W książce nie braknie obszernego rozdziału, czy raczej lekcji odnośnie prawidłowo przeprowadzonej medytacji, która jest swoistym symulatorem rozwoju duchowego, do czego bardzo zachęcam, bo jak wiemy medytacja, jest niczym innym, jak wyciszeniem naszego wewnętrznego głosu. Poznacie także osiem tradycyjnych oznak zdrowia według medycyny chińskiej, które powinny być wyznacznikiem, celem, do którego powinniśmy dążyć, oraz rytuały Tybetańskie (gimnastyka). Dowiecie się wszystkiego a magicznej symbolice, oraz odnajdziecie wiele odpowiedzi na nurtujące pytania, na przykład to: Dlaczego Hitler wybrał na swój symbol swastykę? Mamy także omówione talizmany (by przyciągnąć coś do siebie), oraz amulety (by pewne rzeczy odepchnąć). 

Kolejną ciekawą lekcją, może być dla Was ta poświęcona magii seksualnej, której zgłębienie gwarantuje Wam zwiększenie doznać, bardzo świadome przeżywanie zbliżenia, oraz wykorzystanie jego wszystkich elementów do przeżywania tantrycznego wręcz orgazmu, niezależnie od przyjętej pozycji seksualnej. Tu wtrącę tylko, że tylko w niewielkiej liczbie książek łączono magię z seksem. To błąd, bo podczas gdy magia pozwala nam na wspaniałe zgłębianie i pracę, zarówno nad naszym wnętrzem jak i ciałem; to naturalne jest, że należy ją wykorzystywać także podczas zbliżenia i osiągania podwójnej satysfakcji, tej emocjonalnej jak i fizycznej. Tu przybliżone zostaje pojęcie zewnętrznej alchemii, która jako jedyna wymaga partnera odmiennej płci, z pozostałych z powodzeniem mogą korzystać także osoby homoseksualne. Poznacie także metodę karezzy, która opóźnia orgazm, wytrysk i pozwala skupić się na celu zbliżenia, a nie na szybkim jego zakończeniu. Poznacie kulty i unikanie manipulacji o podłożu seksualnym, pozycję kruka, a także choroby przenoszone drogą płciową.

Dalej mamy poszukiwanie i znajdowanie własnej drogi, sprecyzowanej, z konkretnie obranym kierunkiem, oraz poznacie pojęcie i metodę ścieżkowania. Znajdziecie także ćwiczenia poprawiające koncentrację. Odkryjecie swoją linię czasu, nauczycie się nad nią pracować, a także zmieniać. Dostrzeżecie jej magię- bo twój cel ma określać to, czego pragniesz, a nie to, czego sobie nie życzysz. Kolejnym zagadnieniem jest magia chaosu, która pozwoli odpowiedzieć Ci na takie pytania jak: Kim jestem? i Gdzie jestem? Poznacie pojęcie Oświecenia, Modernizmu i postmodernizmu.  Dowiecie się co to jest: praktyczne użycie kodów i symboli, przeczytacie o reinkarnacji, jodze, a także o najlepszej życiowej nauczycielce- Karmie.

Książka bogata w ilustracje, tabele, rozpisy, symbole i bogatą biografię wykorzystanych materiałów! Każda lekcja (bo magia dzieli się na lekcje, nie rozdziały) zakończona jest pytaniami sprawdzającymi przyswojoną wiedzę. Znajdziecie także FAQ, które odpowiada na wiele nurtujących pytań, które pojawiają się w trakcie czytania, praktykowania i odprawiania obrzędów.

I pamiętajcie magia nie działa natychmiast, nie działa na pstryknięcie palca, to proces, którego efekty pojawiają się z czasem i zależą od wiary, samodyscypliny i zaangażowania, a wtedy z pewnością znacznie poprawi się jakość waszego życia.

Magia współczesna. 12 lekcji wysokiej sztuki magicznej porusza różne ciekawe tematy i obszary z zakresu okultyzmu, takie jak kabała, tarot, medytacja, projekcja astralna i praktyki wizualizacji, przywoływanie duchów oraz magia seksualna i tantra. Z książki można dowiedzieć się, jak tworzyć i przeprowadzać rytuały, a także jak działają talizmany, amulety oraz inne narzędzia służące praktyce magicznej. “Magia współczesna” to praktyczny i fascynujący przewodnik po świecie magii, wzbogacony o liczne przykłady z życia i praktyki autora. Zainteresuje zarówno początkujących czytelników, którzy rozpoczynają swoją przygodę i poszukują podstawowych informacji, jak i średnio zaawansowanych adeptów sztuki magicznej, a nawet zaawansowanych praktyków.

Absolutnie najlepsze i najobszerniejsze kompendium wiedzy o magii jakie do tej pory czytałam! Polecam po stokroć!

 

 

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziecie także inne książki z wiedzą tajemną, w dziale  nowości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Mniejszy Rytuał Odpędzania Pentagramu

Komentarze