Wszystkie odcienie piękna. Jak postrzegasz swoją urodę?

 

Czy czujesz się piękna? Akceptujesz swoje odbicie w lustrze czy raczej chciałabyś zmienić coś w swoim wyglądzie? Czy Twoje naturalne cechy postrzegasz jako atuty czy wręcz przeciwnie – jako słabości? 

Naturalne piękno to coś, co niewątpliwie posiada każda z kobiet. Problemem jest jednak to, że zawsze widzimy je u innych – często u osób z naszego najbliższego otoczenia – jednak bardzo rzadko u siebie. Tym samym w oczach innych jesteśmy piękne, ale już we własnych niekoniecznie.  Dlaczego jako kobiety zachwycamy się urodą innych, a dla siebie jesteśmy bardzo surowe? Te i inne aspekty z tym związane przy okazji święta Kobiet postanowił zbadać producent marchwiowo-owocowego soku Tymbark Vitamini. Czy warto zadręczać się myślami, że nie jesteśmy idealne czy lepiej uśmiechnąć się, zaakceptować i pokochać  – jedyną w swoim rodzaju naturalność? Czy teraz możesz stanąć przed lustrem i z pewnością w głosie powiedzieć- TAK JESTEM PIĘKNA!?

Dziewczyny lubią brąz

Jak to śpiewał Ryszard…Zastanawiałaś się nad tym, by diametralnie zmienić swój wygląd ? Proste włosy na kręcone, kręcone na proste? Tylko około 1/3 posiadaczek włosów prostych, falowanych i kręconych jest zadowolona z ich typu. Ponad połowa kobiet twierdzi, że mężczyznom podobają się  jasne blondynki. Czy z tego powodu chciałyby więc zmienić kolor swoich włosów na blond? Niekoniecznie, prawda? Mimo ostatnio panującej mody na farbowanie włosów na kolor siwy jako naturalny – okazał się najrzadziej wybieranym. Zatem, mimo panujących trendów, same wyznaczamy  pewne granice, których nie przekraczamy. I tu właśnie brąz wydaje się być najczęściej wybieranym kolorem włosów. Dlaczego? – bo kojarzy się z naturalnością.

Doceń to, co naturalne

Zauważyłaś, że najczęściej spotykamy kobiety o prostych włosach lub falowanych, a najrzadziej te z supełkowym afro? Wbrew panującemu na świecie przekonaniu, że w Polsce najczęściej można spotkać jasne blondynki okazuje się, że najwięcej Polek ma włosy koloru brązowego (44%) lub ciemnego blondu (32%). Najbardziej niepospolitym kolorem jest za to rudy – rudowłose stanowią zaledwie 2% ogółu, więc poza tym, że są uznawane za najbardziej energetyczne, mogą cieszyć się swoją nieprzeciętnością. Jak widać, nasza uroda cechuje się dość dużą różnorodnością. Sama często zachwycam się trendami u innych, ale nie mam chęci dotrzymywać im kroku, czym to jest spowodowane? Może właśnie tym co równie mocno wspiera Tymbark, by docenić i cieszyć się swoim naturalnym pięknem.

Czasy ciemnych i pomarańczowych od lamp twarzy, mamy już za sobą. I choć konturowanie twarzy nadal jest modne, to jednak zdecydowanie więcej kobiet stawia, na jasną karnację. Chociaż badania pokazują, że większość nie jest z niej zadowolona i wolałaby mieć ciemniejszy odcień skóry – najlepiej śniady. Uczymy się, by nawet za pomocą makijażu, nasza twarz wyglądała naturalnie.

Jak zaakceptować swoje piękno?

Według badania tylko co piąta Polka jest zadowolona ze swojego wyglądu, reszta zdecydowanie chciałaby coś w nim zmienić. Największym problemem kobiet jest zaakceptowanie własnej sylwetki (wzrostu, proporcji ciała, zbędne kilogramy). Kto najrzadziej wyraża niezadowolenie wobec swojego wyglądu? Z badań wynika, że kobiety, które piją soki marchwiowo-owocowe, a także traktują sok jako przekąskę między posiłkami pokazują że wybierają naturę na co dzień. Do picia tego typu soków Polki najbardziej motywuje to, że stanowią 1 z 5 zalecanych dziennie porcji owoców i warzyw (79%). Mają właściwości dobroczynne dla zdrowia, przy czym są potężną dawką energii. Niewiele kobiet zdaje sobie sprawę z tego, że soki posiadają dużą zawartość błonnika- który poprawia wygląd- szczególnie włosów, skóry i paznokci, a wybierając soki marchwiowe poprawiamy także koloryt skóry. Co ciekawe, potwierdzają to badania. Biorąc pod uwagę, że 8% wszystkich respondentek jest całkowicie niezadowolonych ze swojego wyglądu, to wśród kobiet pijących soki marchwiowo-owocowe codziennie, ten odsetek spada do marginalnych 2%.

Z kolei 1/4 Polek piją soki przynajmniej raz w tygodniu i lubi swój wygląd – co jest bardzo dobrym wynikiem, w porównaniu do 8% wśród kobiet, które takich soków nie spożywa w ogóle. Wiesz, czym jest to spowodowane? Tym, że pijąc naturalne soki, mamy przeświadczenie dbania o siebie najpierw od wewnątrz poprzez dostarczanie sobie beta-karotenu z marchwi – który wspiera oraz dba o zdrową skórę. Natomiast witaminy C i E mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Czując się dobrze wewnętrznie, obserwujemy efekty na zewnątrz.

Nie próbujmy stać się na siłę kimś innym. Dlaczego chcemy wyglądać jak inni, podczas gdy inni chcą wyglądać jak my? Czyż nie brzmi to jak absurd? Uśmiechnij się i zaakceptuj to, co dała Tobie natura. Sięgnij po szklankę soku Vitamini, wydobądź z siebie naturalne piękno skóry, włosów i paznokci – każdego dnia. 

Źródło: Wyniki Badania „Wielkie badanie urody Polek” przeprowadzonego na zlecenie marki Tymbark na próbie 1067 Polek w wieku 25+, 2017.

Komentarze