Z katem pod jednym dachem

Coraz częściej w mediach poruszany jest bardzo trudny temat jakim jest przemoc domowa. Czytam pełne brutalności, niewyobrażalnego cierpienia i łez historie głównie kobiet, które potrafiły latami, mieszkać ze swoim katem pod jednym dachem. Opowiadane z brutalną szczerością historia gnębionych przez lata kobiet, ukazują ciężar wstydu i toksyczne relacje rodzinne. Ich  ból bywa dla wrażliwego czytelnika namacalny.

Dlatego czytając wspomnienia z dzieciństwa bohaterek powieści “Ślad po złamanych skrzydłach”, potrzebowała wielu chwil na zaczerpnięcie oddechu. Ich historia zmusza do refleksji i to zdecydowanie jedna z tych powieści, które zostają w nas na dłużej.

Ofiarami przemocy rodzinnej okazały się siostry i ich matka, a ich bezdusznym katem był ojciec, który znęcał się nad nimi zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Sonya, Marin i Trisha są siostrami. Dwie najstarsze urodziły się w Indiach, natomiast Sonya przyszła na świat już w Ameryce. Zmiana otoczenia i miejsca zamieszkania miała rodzinie pomóc, miała zmienić ich życie na lepsze, była dla nich nadzieją na lepsze życie, życie bez traumy i odnawiających się sińców. Tak się jednak nie stało, a wydarzenia z dzieciństwa miały wpływ na życie dorosłych już kobiet. Okazuje się, że każda z nich doznała równie okrutnych cierpień, które decydowały o ich życiu…cierpień, które prześladują je każdego dnia, także teraz.

Kiedy siostry i matka potykają się ponownie, nad nieprzytomnym człowiekiem, który zmienił ich życie w piekło, powracają bolesne wspomnienia. Każda z nich musi poradzić sobie ze skutkami przeszłości. Rozdrapując wciąż niezagojone rany muszą ponownie ułożyć sobie życie pomagając sobie nawzajem, bo tylko tak, jak za dawnych lat, będą w stanie przejść przez wszystko. Razem.

Ślad Po Złamanych skrzydłach to słodko-gorzka historia kobiet naznaczonych traumą z dzieciństwa. Poruszana przez autorkę temat, jest tematem trudnym i bolesnym, niosącym ze sobą niewyobrażalne okrucieństwo. Spomiędzy wstrząsających opisów tragicznej przeszłości, wyłaniają się także wzruszające historie, przebłyski szczęścia i nadzieja na przyszłość, nieśmiały uśmiech. 

Książka skupia się na wydarzeniach teraźniejszych, na które mocno rzutują wspomnienia głównych bohaterek. Ich losy możemy poznać w kilkudziesięciu rozdziałach, które podzielone są na wspomnienia wszystkich czterech kobiet.

 

 

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziecie także inne ciekawe powieści w dziale bestsellery.

 

 

 

 

Komentarze