Magia naprawdę istnieje

Magia dotyka nas każdego dnia, ale tak naprawdę tylko nieliczni są w stanie poczuć wysublimowany dotyk magii i czerpać jak najwięcej pozytywnej energii, z bliskiego obcowania z matką naturą. Magia, to te małe rzeczy, które w sposób oczywisty nas otaczają, a których często zdajemy się nie zauważać. Magia, to puszyste i kształtne chmury, leniwie przepływające po niebie, bez pospiechu, bez większego celu, po prostu płyną. Magia to letnia rosa na bosych stopach, po której stąpamy jeszcze o świcie, gdy pierwsze nieśmiałe promienie słońca malują delikatne smugi na naszej twarzy. To świergot ptaków, zapach kwiatów, szum drzew. To się dzieje, tu i teraz i tylko nie zawsze starcza nam chęci i czasu, by się temu przyjrzeć, by kontemplować, by dać się porwać naturze. 

Chyba zgodzicie się ze mną, że najważniejsze w życiu, to żyć w zgodzie z samym sobą, swoją duszą i przyrodą. To istotne, by odnaleźć wewnętrzną harmonię. Mniej istotne jest, w jaki sposób ją odnajdujemy. Zajęcia z jogi pozwalające nam wyciszyć się wewnętrznie, spacer pustym korytem rzeki, a może chwile wsłuchiwania się w arię Mozarta. To też natura, nasza własna, stworzona względem naszych potrzeb, by osiągnąć stan zadowolenia.

Będą też tacy, którzy magię kojarzą z panią ze szklanego ekranu, która czyta runy, równiutko układa tarota, a nawet czyta ze szklanej kuli. Nieodzownie towarzyszy jej kot, a chustka na głowie skrywa burzę, koniecznie czarnych loków. Magia jest w nas, trzeba jej tylko dobrze poszukać, a może nawet zastanowić się, czy możliwe, że magia to coś znacznie więcej?

Niezwykła magia w Amulecie Jaśminy

Jaśmina porzuca rodzinną prowincję, która wywołuje w niej wiele przykrych wspomnień. Przeprowadza się do Warszawy, gdzie chce rozpocząć nowe, lepsze i szczęśliwsze życie. Wkrótce zaczyna pracę wróżki i powoli zapomina o drażniących ją problemach. Jednak jak to często bywa, zupełnie nieoczekiwanie wraca do niej przeszłość. Jaśmina rusza w mazurskie strony przesycone zapachem ziół, legend i leśniczego Bojana. Mężczyzna nadal zajmuje szczególne miejsce w jej  sercu i choć wygląda na to, że on też jej pragnie, to uparcie ją odrzuca.

Kiedy Jaśmina postanawia walczyć o jego miłość, los stawia na jej drodze Krzysztofa, któremu wręcza swój amulet. Ważny dla niej samej, amulet, który był częścią niej, to wymowny i bardzo osobisty gest. Niespodziewanie na pokręconej drodze życia Jaśminy, pojawia się starsza pani, która zdradza jej rodzinną tajemnicę sprzed lat i rzuca na nią urok…

Urzekająca opowieść o przeznaczeniu i prawdziwej magii, które mogą odmienić życie każdego, nawet tych najbardziej wymagających. Pachnąca leśnym runem i brokatowym szczęściem powieść o sile kobiecej intuicji i miłości, którą czyta się i smakuje z przyjemnością. Odpowiednio dawkowana, lekka, przyjemna, bardzo kobieca. To barwna historia dojrzewania Jaśminy, która od “Zwilczonej”, przez “Sekretną zimę Jaśminy”, aż po Amulet Jaśminy przechodzi spektakularną metamorfozę. Wszystko to okraszone dobrym humorem. Jesteśmy świadkami jej radości, rozterek, wzlotów i upadków. Jaśmina naprawdę daje się lubić, jest niczym najlepsza przyjaciółka, z którą naprawdę trudno się rozstać. Lekka i przyjemna powieść, niczym baśń dla dorosłych porywa i oczarowuje nas szczyptą najprawdziwszej magii.

 
W księgarni taniaksiazka.pl znajdziecie również inne, odprężające powieści dla kobiet w dziale książki dla kobiet.
Komentarze