CZY AGD UŁATWIA CODZIENNE ŻYCIE POLAKÓW?

Podobnie jak deklaruje znacząca cześć Polaków, tak i ja sprzęty AGD wymieniam dopiero wtedy, kiedy się popsują. Tak było w przypadku mojej kuchenki. Stanęłam przed dylematem, czy zmienić podejście i starsze technologicznie urządzenie wymienić na nowe, czy pozostać przy takim, jakie już znam. Dzisiejsze AGD wyposażane są w nowoczesne i przydatne technologie. Czy Polacy wykorzystują wszystkie funkcje swoich sprzętów? Czy ja je wykorzystam?


Według badania, jakie przeprowadziła wśród Polaków marka Beko, prawie w każdym polskim domu znajdują się podstawowe sprzęty codziennego użytku: pralka, lodówka i kuchenka. Odhaczone. Najmniejszą popularnością cieszy się suszarka automatyczna – posiada ją zaledwie 7% osób, oraz płyta indukcyjna – 21%, a także zmywarka – 51%. Marzę o romansie ze zmywarką, choć od razu nasuwa mi się pytanie, kto miałby ją napełniać i opróżniać. Najpopularniejszymi urządzeniami AGD okazują się te, które są podstawą sprawnego funkcjonowania domu, co oczywiście nie dziwi. Warto jednak przyjrzeć się praktycznym urządzeniom mniej popularnym w polskich domach, a również bardzo ułatwiającym życie codzienne.

Zaprogramuj się na pranie

Zaprogramuj się na pranie
97% polskich gospodarstw domowych zaopatrzonych jest w pralkę. Czy znamy jej wszystkie funkcje ułatwiające prace domowe? Według badania Beko, aż 61% Polaków korzysta najczęściej jedynie z 2-3 programów swojej pralki – na własnym przykładzie potwierdzam. Ułamek ankietowanych używa 7 lub więcej programów piorących, wykorzystując cały potencjał urządzenia. Dzisiejsze urządzenia wyposażone są w wiele nowoczesnych technologii, które mogą ułatwić wiele codziennych zadań, dlatego warto dowiedzieć się jak świadomie wycisnąć z nich 100% możliwości. Właściciele domowych zwierzaków, w szczególności kotów i psów, znajdą w pralkach Beko funkcję Pupil. Polega ona na podgrzewaniu wody i rozluźnianiu tkanin, dzięki czemu z ubrań usuwana jest sierść. Natomiast jeśli potrzebne jest jak najszybciej konkretne ubranie, warto włączyć program Beko Xpress Super Short. Przeznaczony on jest szczególnie do elementów garderoby, które zostały użyte tylko raz i wymagają jedynie odświeżenia. I tu coś, co mnie bardzo zaciekawiło – cały cykl trwa zaledwie 14 minut!

Chroń środowisko i swoją kieszeń

Co może być przyczyną większej popularności zmywania ręcznego niż w zmywarce? Dlaczego wolimy codziennie tracić czas na ręczne zmywanie, podczas gdy istnieje urządzenie, które zrobi to za nas? Te pytania, w moim przypadku, kończą się niepewną odpowiedzią “a no brak funduszy”. Jednak największą zaletą posiadania zmywarki jest zdecydowanie oszczędność wody, a co za tym idzie i do mnie osobiście przemawia – mniejsze jej zużycie, a więc i mniejsze rachunki. Przy zmywaniu ręcznym wykorzystujemy nawet do 49 litrów wody, natomiast przy użyciu zmywarki – tylko 6l. Dbamy więc nie tylko o środowisko, ale także oszczędzamy pieniądze. 

 

Czy Polacy obawiają się, że wyciągną brudne naczynia ze zmywarki? 46% pytanych Polaków twierdzi, że czasami zdarza im się wyjmować ze zmywarki niedomyte naczynia, natomiast 8% osób odpowiada, że spotykają się z taką sytuacją za każdym razem. Beko wyszło tym problemom naprzeciw, wyposażając swoje sprzęty w technologię AquaIntense. Jest to dodatkowe ruchome ramię zamontowane na dnie zmywarki. Dzięki niemu woda trafia do wszystkich zakamarków i szczelin, a naczynia po umyciu są czyste i lśniące. Powodem sceptycznego podejścia do zmywarek może być obawa przed niszczeniem się szkła. Aby temu przeciwdziałać, Beko stworzyło technologię GlassShield, która nie tylko chroni szklane naczynia, ale także dwudziestokrotnie wydłuża ich żywotność.

 

Zautomatyzuj suszenie ubrań

Dlaczego warto wygospodarować miejsce w swoim mieszkaniu na automatyczną suszarkę? Główną zaletą tego urządzenia jest oczywiście oszczędność czasu i trudno z tym polemizować. Mokre ubrania wrzucamy do suszarki zaraz po praniu – nie musimy zajmować się rozkładaniem suszarki i wywieszaniem prania, na które często w mieszkaniu nie ma odpowiedniego miejsca. Użytkowanie suszarek Beko nie sprawia problemów, ponieważ posiadają intuicyjny panel sterowania pozwalający na łatwe i szybkie ustawianie programów suszących. W odpowiednim czasie wyświetli się także informacja o konieczności wyczyszczenia urządzenia. Suszarki Beko wyposażone są w pompy ciepła, które zapewniają bezpieczną i delikatną pracę. Dodatkowo, zużycie energii jest mniejsze o 75% niż w tradycyjnej, grzałkowej suszarce kondensacyjnej.

I żyli długo i szczęśliwie

Badanie Beko pokazuje, że warto posiadać w swoim mieszkaniu zmywarkę i suszarkę automatyczną, ponieważ dzięki nim zmniejszamy czas poświęcany na domowe obowiązki. Jak wiemy, przy dzieciach będzie to kluczowym argumentem, bo cierpimy na deficyt czasu, a doba, nie wiedzieć dlaczego, nie chce się magicznie wydłużyć.

54% posiadaczy tych sprzętów odpowiada, że codzienne czynności w domach zajmują im mniej niż 3 godziny w ciągu dnia. Dla porównania, 57% osób nie posiadających takich urządzeń deklaruje, że spędza więcej niż 3 godziny dziennie na zajmowanie się domem. Beko – oficjalny partner zadowolonych domowników poleca wszystkim zapoznanie się z korzyściami płynącymi z posiadania nowoczesnych urządzeń AGD.


Chcielibyście mieć zmywarkę i suszarkę, ale nie możecie zebrać się do kupna? To tak, jak ja! Badania wykazują, że ślub działa w tej kwestii bardzo motywująco – 70% posiadaczy zmywarek i suszarek to małżeństwa! 😉 Przyjmuję ten argument, bo on tłumaczy, dlaczego ja owych urządzeń nie posiadam.

Większość Polaków korzysta jedynie z podstawowych funkcji AGD. Mimo coraz bardziej rozwiniętej technologii, którą wykorzystuje się w urządzeniach domowych, Polacy raczej nie korzystają z ich dobrodziejstw w 100 procentach. Warto przyjrzeć się swoim urządzeniom AGD bliżej. Pomoże to uświadomić sobie jak wiele przydatnych i ułatwiających życie technologii posiadają nowe sprzęty. Dzięki nim możemy zaoszczędzić energię oraz ograniczyć czas, który poświęcamy na wykonywanie codziennych obowiązków domowych.

 
Wyniki podane w artykule opracowane są na podstawie badania opinii przeprowadzonego na stronie internetowej marki Beko www.smart.beko.pl – Wielkie Badanie Beko, 2017 r.

 

Komentarze