Dylemat

Propozycja książkowa dla miłośników gatunku, jakim są kryminały ze szczyptą thrillera. Wartka akcja, nietypowe zachowania, dreszcze na plecach, a przede wszystkim bardzo ciekawa kreacja bohaterów.

Zaskakujące jest przede wszystkim to, że od początku wiemy kto zabił, nie wiemy tylko dlaczego. A im dalej postępuje śledztwo, tym sprawa bardziej się komplikuje. Zresztą sama postać detektywa, jest mocno nietypowa.

Detektyw Amos Decker zostaje zaangażowany do rozwikłania bardzo tajemniczej sprawy. W Waszyngtonie, przed siedzibą FBI, sześćdziesięcioletni Walter Dabney zastrzelił Anne Berkshire i popełnił samobójstwo.

Nie ma żadnych powodów, dla których ten spokojny człowiek zabił spokojną nauczycielkę i kobietę, która jako wolontariusz pracuje w hospicjum. Choć w pierwszej chwili wszystko wskazuje na jakiś niezrozumiały przypadek, okazuje się, że Anne była niewiarygodnie bogata. Amos odkrywa, że jej praca w hospicjum była związana z przekazywaniem tajemniczych informacji z zakresu bezpieczeństwa państwa. Sprawa robi się coraz bardziej intrygująca i nic nie jest tak jednoznaczne jakby się wydawało.

Razem z Deckerem i jego przyjaciółmi wkraczamy w świat szpiegów oraz tajemnic zarówno państwowych, jak i rodzinnych, gdzie kolejne odpowiedzi rodzą coraz to nowe pytania. Fabuła zaskakuje nas dość często, zmuszając do dywagacji na temat właśnie odkrytych wątków. Bohaterowie momentami kręcą się w kółko, jednak dodaje to fabule autentyczności, nie przerysowuje sytuacji. Pokazuje, że śledztwo jest bardzo nieprzewidywalne, a wszystkie założenia i wnioski, mogą się rozsypać niczym domek z kart, w ciągu kilku minut. 
W “Dylemacie” mamy do czynienia nie tylko ze skomplikowaną sprawą dotyczącą bezpieczeństwa tajemnic państwowych, ale również przyglądamy się zmianom w życiu Deckera. Człowieka, który w wyniku wypadku na boisku stracił swoje człowieczeństwo, na rzecz niezwykłej umiejętności. Baldacci pisze prostym językiem, nie bawi się w zbędne opisy, dzięki czemu książkę naprawdę bardzo szybko się czyta. 

 

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziecie także inne ciekawe pozycje książkowe w dziale nowości.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiedy w głowie słyszysz szepty, kupuj książki bez recepty…

Komentarze