Kolekcjoner przygód- Minecraft. Pomysł na Mikołajki.

 Mam dla Was fantastyczną pomysł na Mikołajkowy, czy też gwiazdkowy prezent dla dziecka.. Prezent dedykowany fanom Minecrafta, dzieciom szkolnym i takim, które lubią pogłębiać swoją wiedzę, rozwiązywać zagadki i sprawdzać się w różnych dziedzinach.

Zanim dokładnie przybliżę Wam o co chodzi, musicie wyobrazić sobie, że Stive na chwilę wymyka się ze świata Minecraf, aby zabrać wasze dziecko na niepowtarzalną przygodę w świecie zagadek i logiki. Jak wiecie Minecraft to naprawdę kreatywna, rozwijająca gra, która poprzez budowanie wirtualnego świata rozwija nie tylko planowanie przestrzenne, umiejętność programowania, zdolności matematyczne, ale także przemyca wiedzę z innych dziedzin. Fanem Minecrafta jest się na lata. Wiem co mówię, bo mam w domu 15 latka, który nadal buduje. Z upływem lat, gdy dziecko obcuje z grą tworzone przez niego światy i budowle bywają naprawdę imponujące. Istnieją nawet międzynarodowe konkursy na najbardziej majestatyczną budowlę. Ludzie potrafią budować gigantyczne budynki, wśród których podziwiać można repliki takich budynków jak Koloseum, Średniowieczne miasto Lothaven, czy Arabius City, które powalają swoją skalą. Minecraft jest to jedna z tych gier, w której oprócz przetrwania liczy się kreatywność.

Minecraft, Gry Surwiwalowe 2, Mapa

 

A teraz wchodzi on cały na biało…albo raczej na zielono

Kolekcjoner przygód– najprościej rzecz ujmując książka, która zajmie wasze dzieci na długi czas.

To zeszyt zadań matematyczno- logicznych, które są fabularyzowane właśnie w kontekście gry Minecraft. To aż 14 zestawów tematycznych zadań dla dzieci w wieku 7-11 lat na ponad 100 stronach, za których wykonywanie dziecko zbiera odznaki w postaci minecraft’owych naklejek.  Wraz z głównym bohaterem, Steve’m napotykamy łamigłówki do rozwiązania: zbieramy ekwipunek, zwiedzamy ciekawe miejsca, pomagamy bohaterom. Książka jest samodzielnym bytem, nie potrzeba do niej gry, chociaż można znaleźć w niej inspiracje do własnych zabaw i budowli w świecie cyfrowym. I odwrotnie, wiele pomysłów można przenieść do gry.  Książka stworzona jest z myślą o funkcjonalnej matematyce obecnej w życiu codziennym-  a więc użytkowej. Znaczy to tyle co stwierdzenie Starszaka, iż Twierdzenie Pitagorasa przydaje się w momencie krojenia pizzy 🙂

Junior, który jest zafiksowany matematycznie świetnie poradził sobie z większością zadań, przy czym jak twierdził zabawa była przednia. Tu zadania matematyczne wpisane są w różne polecenia do wykonania, w których matematyka jest umiejętnie przemycana. Dziecko chwilami nie ma pojęcia, że wykonuje matematyczna łamigłówkę. Mamy więc zadania z programowania, zadania z języka polskiego (np. uporządkuj alfabetycznie), zadania gastronomiczne, planowanie wyprawy geograficznej, albo musimy stworzyć plany budowy. Musimy zorganizować przyjęcie, zaprojektować herb, rozwiązać masę łamigłówek, rozegrać mecz piłkarski, upiec pizzę…i dużo dużo więcej. Po każdy zadaniu może otrzymać naklejkę z ekwipunkiem, a przy trudniejszych zadaniach diament.

93

To naprawdę prezent idealny! Dziecko może obcować ze swoim ulubionym bohaterem, w jakże egzotycznym dla dzieci świecie Minecrafta. Ja jako rodzic wiem, że prezent jest wartościowy, ponieważ w przestępny sposób przemyca wiedzę poprzez zabawę, ukierunkowują nie tylko rozwój umiejętności matematycznych, ale rozwija wyobraźnię, a jednocześnie wpisuje się w zainteresowania dziecka. Książka jest w wygodnym poziomym formacie A4, usztywniane strony łączone sprężyną, co pozwala na wygodne użytkowanie książki (np. w samochodzie) naklejki w zestawie. Czytelna czcionka.

Warto wspomnieć, że książka była tworzona przez grono trojga pedagogów od lat pracujących z dziećmi, związanych z Ogólnopolską Szkołą Programowana MindCloud, oraz Minecraft dla Microsoft Polska.  MindCloud to jedyny w Polsce ośrodek posiadający certyfikat Microsoft in Education Global training partner w zakresie Minecraft w edukacji. Programowanie, to przecież język przyszłości, a dzięki rosnącej świadomości coraz częściej przekonujemy się, że warto uczyć dzieci mądrze korzystać z technologii i promować wykorzystanie gier w edukacji.

Polecam Więc ten pomysł na kreatywny, angażujący i z pewnością cieszący dziecko prezent niezależnie od okazji. Jestem pewna, że obcowanie  ze światem Minecrafta i Stivem przyniesie waszym dzieciom mnóstwo radości, kreatywnych pomysłów i wiele inspiracji. Wam natomiast satysfakcję i przekonanie, że po raz kolejny potwierdza się maksyma iż: dziecko najlepiej uczy się przez zabawę, bo tak jest najciekawiej. A tu zabawa jest przednia! 

Książkę można kupić —>TU

 

 

Komentarze