Kręć kilometry po technologię!

To już 6. edycja najbardziej rowerowej kampanii w Polsce organizowanej przez Fundację Allegro All For Planet! W tym roku zachęcam Was, abyśmy wspólnie zawalczyli o technologię dla rowerzystów polskich miast, niezależnie od tego, które z miast ostatecznie otrzyma miano najbardziej rowerowego miasta w Polsce.

Kręć Kilometry po technologię

100 dni po rozpoczęciu tej kampanii społecznej licznik wskazuje ponad 35 milionów przejechanych kilometrów i ponad 1100 polskich miast rywalizujących o wyjątkowe święto technologii i tytuły najbardziej rowerowych miejsc w Polsce. Kampania społeczna Fundacji Allegro All For Planet trwa do 30 września. Pozostało więc niewiele czasu, by wyprowadzić swoje miasto na prowadzenie.


Jest o co walczyć: pokaz najnowszych technologicznych gadżetów oraz możliwość ich testowania, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci a także 24-godzinny maraton programowania z nagrodą o wartości 10 tysięcy złotych dla zwycięskiej drużyny – to tylko niektóre elementy Allegro Tech Days, czyli wydarzenia, które wygra pięć najlepszych miast w tegorocznej kampanii „Kręć Kilometry po technologię”.


„Poznańskie Allegro Tech Days pokazało, że święto technologii to wydarzenie bez precedensu. Dla każdego z miast, do których zawitamy z taką nagrodą, będzie to coś wyjątkowego. Każdy, niezależnie do wieku, znajdzie na nim coś interesującego dla siebie” – przekonuje Krzysztof Śpiewek, członek zarządu Fundacji Allegro All For Planet

Allegro Tech Days w Twoim mieście!

Pięć polskich miast, których mieszkańcy wykręcą najwięcej kilometrów w szóstej kampanii Kręć Kilometry po technologię otrzyma pokazy najnowszego sprzętu technologicznego, robotów, bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci oraz hackathon, czyli 24-godzinny maraton programowania dla specjalistów.
Na poznańskie Allegro Tech Days przyszło ponad 3 tysiące osób. Wielu bawiło się z technologią przez cały dzień. Zobaczcie relację z Allegro Tech Days Poznań, by poznać nagrodę w kampanii „Kręć Kilometry po technologię”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Z końcem kampanii Fundacji Allegro All For Planet, a więc 30 września, poznamy listę miast, do których zawita ten technologiczny event. Walka cały czas trwa, koniecznie sie do niej przyłączcie, by pomóc swojemu miastu wysunąć się na prowadzenie. Wystarczy rejestracja na stronie internetowej kampanii i przejechanie z użyciem jednej z kilku aplikacji jak największej liczby kilometrów na rowerze. Do tego indywidualni uczestnicy też mogą liczyć na technologiczne nagrody!


„Warszawa i dziesięcio-tysięczny Międzychód, Poznań czy prawie 10-krotnie mniejsze od niego Pabianice walczą zacięcie o pozostanie w pierwszej piątce. Niedawno, z rozmachem, wszedł do niej także Lublin. Ale metropolitarny przecież Gdańsk czy 26-tysięczny Wałcz depczą im po piętach. 

Fundacja Allegro All For Planet od sześciu lat organizuje największą w Polsce rowerową rywalizację, w ramach kampanii społecznej „Kręć Kilometry”. Sportowa aplikacja zbiera tym samym informacje o aktywnościach jej uczestników. W tym roku, w oparciu o te dane i ze wsparciem merytorycznym inżynierów Allegro skupionych pod marką Allegro Tech, na 7 hackathonach tworzony będzie największy w kraju serwis dla rowerzystów, społeczności lokalnych i samorządów!

Wręczenie nagród, czyli wydarzenia technologiczne w miastach z pierwszej piątki kampanii „Kręć Kilometry po technologię”, rozpocznie się w październiku. Aż do wiosny 2018 Allegro Tech Days jeździć będzie po Polsce, promując technologię i edukację przez zabawę.

Dlaczego ta kampania jest ważna?

Motywujemy do jazdy na dwóch kółkach, uczy bezpiecznych zachowań i zachęca pracodawców do wdrażania rowerowych rozwiązań

Nagradza aktywnych uczestników kampanii Kręć Kilometry

Organizuje ogólnopolską rywalizację miast o stojaki rowerowe, stanowiące ważny element miejskiej infrastruktury

Wyposaża rowerzystów w apteczki z myślą o bezpieczeństwie na drodze

Stworzyła portret rowerowej Polski [ TUTAJ]

 

Więcej informacji o kampanii oraz ranking miast aktualizowany na bieżąco na www.kreckilometry.pl.

Komentarze