Niebezpieczne tajemnice

Tajemnice mogą przeleżeć całe lata pod wielką pierzyną kurzu zapomnienia. Czasami bywa tak, że są bardzo strzeżone, by nigdy nie ujrzały światła dziennego. Przykurzone, ukryte wśród papierów, niewiele znaczących świstków, szczelnie zamknięte w skrzyni, do której ktoś celowo zgubił mały, srebrny kluczyk. Dotarcie do prawdy może okazać się zarówno zbawieniem, jak i życiowym przekleństwem.  Czy warto walczyć z czyjąś przeszłością i iść prosto w paszczę nieznanego? Tajemnica zawsze przyciąga, zwłaszcza w sytuacji, gdy mamy możliwość poznania kogoś bliskiego, choć odległego…gdy tajemnica jest żywym człowiekiem. I ta cała “żywa” tajemnica przyciąga nas jeszcze bardziej, gdy człowiek zadaje sobie pytanie, czy został na świecie zupełnie sam.

Życie Alexis Shaw, bohaterki powieści “List z przeszłości” dotykają dwie koszmarne tragedie. W wypadku samochodowym spowodowanym przez pijanego kierowcę ginie jej matka, Isabel, a niedługo później umiera przyszywana babcia, Ursula. Na domiar złego, Lexy rozstaje się z narzeczonym. Pogrążona w żałobie i bólu dziewczyna musi zająć się sprawami spadkowymi. Wyrusza aż do Edynburga, do mieszkania Ursuli, gdzie trafia na pewną teczkę. Sekret ujawnia prawnik — staruszka miała syna. Jego dane pozostają nieznane, lecz Lexy postanawia za wszelką cenę poznać mężczyznę. Wyrusza aż do Malawi. To tam Ursula przed laty pracowała jako pielęgniarka. Niestety, niebezpieczeństwo czyha. Alexis musi się bardzo postarać, aby wyjść z tej historii cało, aby tajemnica jej nie zabiła i miała dla niej szczęśliwe zakończenie.

Ta powieść jest zdecydowanie dla uważnych, skupionych na fabule czytelników. Jedna tajemnica wynika z drugiej. „List z przeszłości” to książka, która wymaga dużej dozy uwagi, w przeciwnym razie pogubimy się. Znajdziecie w niej mnóstwo niebanalnych rozwiązań, ciekawych wątków, a już z pewnością zmusi Was do chwili zastanowienia.

 

 

Inne ciekawe propozycje książek znajdziecie w księgarni taniaksiazka.pl w dziale bestsellery

 

 

Komentarze