Odgłos kroków w ciemności będzie twoim koszmarem

Tak bardzo czekałam na tę książkę i się nie zawiodłam. Dziś bez wstępu, dziś konkrety. Powiem Wam, że tego się totalnie nie spodziewałam! Totalnie rozumiem fenomen tej powieści za granicą. Opis książki brzmi zachęcająco:

Intratna oferta pracy w charakterze niani skłania Rowan do złożenia aplikacji. Gdy dziewczyna dostaje odpowiedź na swoje zgłoszenie, dowiaduje się, że wokół domu państwa Elincourtów krąży wiele przesądów dotyczących jego historii – mówi się nawet, że jest ON nawiedzony.  To jednak nie zniechęca Rowan, która udaje się na rozmowę kwalifikacyjną. Wiktoriański dom, zbudowany w pewnym oddaleniu od miasta, urządzony jest nowocześnie, a w jego wnętrzach widać przepych. Rowan od razu czuje, że pragnie tej pracy, tego domu, pragnie być częścią tej idealnej rodziny. 

 Oto przed Wam niepokojąco fascynujący thriller, po przeczytaniu którego odgłos kroków w ciemności będzie Ci towarzyszył jeszcze długo. Katarzyna Puzyńska

…ale nie czujcie się przygotowani na to, co przeczytacie.

Rowan pracowała w żłobku, jednak oferta pracy u Elincourtów, okazała się bardzo atrakcyjna. Dobra pensja, zakwaterowanie, samochód i ośmiotygodniowe wakacje raz w roku. Miejsce pracy oczarowujące: wiktoriański dom, położony gdzieś na uboczu, z dala od wszystkiego w rezultacie okazuje się domem naszpikowanym najnowszymi technologicznymi rozwiązaniami. Spóźniona na rozmowę Rowan dostaje pracę natychmiast, ma dwa zadania: opiekować się trójką dzieci i obsługiwać inteligentny system zainstalowany w domu. Wizja bycia częścią tej jakże idealnej rodziny architektów, pochłania ją bez reszty.

Pracę rozpoczyna niemal od ręki, bo małżeństwo musi wyjechać w delegację.  Sandra zostawia nowej niani opasły segregator zawierający wszystkie informacje na temat dzieci, posiłków, zabaw, domu… praktycznie każde jej pytanie znajduje odpowiedź w segregatorze. Już na samym początku zostaje poinformowała, że kilka opiekunek przed nią z dnia na dzień opuściło pracę. Uściślając to cztery opiekunki. Dla młodej dziewczyny nie było to zastanawiające.

Początki nie były  łatwe, bo dzieci nie potrafiły zaufać nowej niani, robiły jej żarty, a nawet wyprowadzały ją celowo w zakazane miejsca. Jednak Rowan nie poddawała się, chcąc zdobyć sympatię rodziny i jak najlepiej wykonywać swoją pracę…  Tylko czy można pracować bez zarzutów, z towarzyszącym nieustannie strachem? Cały czas czujesz niepokojącą aurę roztaczającą się nad domem. Słysząc kroki nad sypialnią, czytać pojawiające się nienawistne napisy, obserwując zapalające się samoistnie światła, znajdując trujące rośliny. Rowan nie potrafi wytłumaczyć zjawisk, których jest świadkiem. Coraz częściej nie śpi po nocach, a brak snu odbija się na jej funkcjonowaniu w dzień. Pojawia się więc pytanie, czy rzeczywiście jak mówią plotki dom jest nawiedzony, a może to elektronika płata psikusy mieszkańcom? Czy wspominane przez dzieci duchy rzeczywiście istnieją? Wreszcie jak miłe słodkie aniołki, zmieniają się w tak podłe potwory? 

Aura otaczająca dom gęstnieje z dnia na dzień, dzieją się rzeczy coraz bardziej zaskakujące i nie mniej przerażające. Niania żyje pod ciągłą presją i strachem i kiedy masz wrażenie, że absolutnie nic więcej nie może Cię zaskoczyć najstarsza z córek Państwa Elincourtów nakrywa Rowan na kłamstwie, co do jej tożsamości…

Poznajcie Rowan, ma dwadzieścia siedem lat i została oskarżona o zabicie dziecka Państwa Elincourtów. Dziewczynkę znaleziono martwą pod oknem domu, Rowan oskarżono o wypchnięcie jej przez okno. Czy właśnie dlatego stworzyła swoją fałszywą tożsamość, w zapiętym pod szyję kardiganie, ze sztucznym uśmiechem i idealnym CV?

„Panie Wrexham, to ja jestem tą nianią ze sprawy Elincourtów. I nie zabiłam tego dziecka.”

Pod kluczem, to książka napisana  w formie listu więźniarki, która przedstawiając wszystkie wydarzenia, pragnie przekonać adwokata, by ją bronił. Straszne legend i nowoczesna technologia zostały tutaj wręcz idealnie połączone. Akcja zaczyna pędzić w momencie, gdy Rowan opisuje swój pierwszy dzień pracy. Wtedy już każdy niespodziewany dźwięk w mieszkaniu, bedzie wywoływał u Was ciary! Niesamowite napięcie, niespodziewane zwroty akcji, zaskakujące sytuacje i zakończenie nie do przewidzenia. Taka właśnie jest ta powieść- nieprzewidywalna.

Remigiusz Mróz napisał: Już po kilku stronach zrozumiałem, że sam chciałbym bronić Rowan… a Wy?

  

W księgarni  taniaksiazka.pl znajdziecie również inne ciekawe tytuły kryminałów i thrillerów w dziale bestselery.

 

 

 

Tania książka - Tanie Książki i podręczniki

 

 

 

 

 

 

Komentarze