Podróż w trzech smakach

 

Rzuć wszystko i spełniaj marzenia!

Brzmi prozaicznie? Już nie. Dziś wszyscy jesteśmy obywatelami świata. Dziś przy odrobinie szczęścia i uporu, w ciągu doby jesteśmy w stanie znaleźć się w dowolnym miejscu świata. Coraz bardziej przestępne ceny biletów, wygoda przy załatwianiu formalności, a przede wszystkim “otwarte” granice, kuszą podróżą coraz większe grono osób.

Jeszcze dekadę temu na pomysł podróży dookoła świata, wielu z nas parskało pod nosem, bo przecież koszty ogromne, logistycznie ciężkie do zrealizowania i jak to tak, samemu? Jednak dziś w dobie tanich lotów, couchsurfingu, BlaBlaCar i coraz niezmiennie popularnych podróży na stopa, niemal każdy z nas może wyruszyć w podróż życia.

Co nas powstrzymuje? Prozaiczne obowiązki, ograniczenia w pracy, czasami rodzina, częściej brak odwagi, a przecież nic tak nie ubarwia naszego życia jak marzenia…choć nie! Zdecydowanie bardziej ubarwiają je marzenia zrealizowane. Zatem dokąd prowadzi Twoja podróż życia? Beunos Aires, Nowy York, a może Berlin?

Zapraszam Cie w podróż w trzech smakach

Layne mieszka w Kalifornii, studiuje socjologię w New Jersey. Jednak to co ją pasjonuje nijak się ma do jej codzienności. Rzuca naukę i wyjeżdża do San Francisco. Tam zaczyna rozwijać swoją pasję, jaką jest gastronomia. Layne marzy o otwarciu swojej restauracji. Chce dowiedzieć się jak najwięcej o gotowaniu, dlatego zatrudnia się jako kucharz liniowy, jednak to nie do końca to o czym marzy… Kobieta postanawia zawalczyć  o swoje marzenia. 

Tak właśnie rozpoczyna się przygoda Layne z podróżowaniem i gastronomią w roli głównej. Na przestrzeni kilkunastu lat odwiedza trzy odległe od siebie miasta – Beunos Aires, Nowy York i Berlin. Każde z tych miast, to jej nowe życie, to materializujące się marzenia, to nowe, nieznane płaszczyzny, które odkrywa, wreszcie to smaki, które przybliżają ja do upragnionego celu. Dzięki podróżom Layne nie tylko przeżywa przygody, ona poznaje siebie, co za każdym razem kształtuje ja na nowo.Wszystkie jednak mają swoją odsłonę na prowadzonym przez Layne blogu – Taxi Gourmet. Taxi? Tak Taxi – to kolejna rzecz, która będzie towarzyszyć bohaterce w podróżowaniu i odkrywaniu smaków świata.

Wisienka na torcie

Layne Mosler to nie postać fikcyjna, a blog Taxi Gourmet naprawdę istnieje 🙂

Polecam Wam Podróż w trzech smakach, bo to książka idealna na zakończenie lata, by móc zaplanować już kolejne.

 

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziecie także inne ciekawe tytuły w dziale bestseller.

 

 

 

 

 

Komentarze