Znikające w praniu skarpety!

Większość rodzin, boryka się z problemem znikających w praniu skarpetek. Znikają nawet spięte do pary, wprowadzając chaos, zdziwienie, a nawet zdenerwowanie (w przypadku tych ukochanych). Czy bywają pożerane przez pralkę, uprowadzane przez tajemne moce, rozpuszczane przez wodę, a może siedzą gdzieś w kącie pralki? Nic bardziej mylnego!

 

Tajemniczy otwór

Zapewne w naszych domach, tak jak w domu Basi, zwanej przez rodziców małą Be, skarpetki nie tyle znikają, co uciekają, przez znajdujące się tuż za pralką przejście do tajemniczego korytarza, “którym zazwyczaj można było dojść dokładnie tam, gdzie się chciało.”

Wszystkie te zniknięcia, dzieją się za sprawą niepohamowanej żądzy przygód ciekawskich skarpet. W kwestii przygód, skarpety są egoistami! Nie zważają na to, że pozostawiają swoich właścicieli, w niedoli, a często nawet w gniewie. Po prostu w życiu każdej skarpety, przychodzi tak czas, że wzywana przez zew własnej natury, musi wyruszyć w podroż swojego życia, pozostawiając zarówno swojego właściciela, jak i współtowarzyszy z kosza na pranie- w nieświadomości, co się z nią właściwie stało. Odkrywają swoje talenty, spełniają marzenia i zmieniają życie swoje i innych.

 

Ahoj przygodo?

Słuchajcie, to jest po prostu niewiarygodne, ale na ten przykład skarpeta w plamy udaje się w głąb ziemi,  biała zostaje duchem, a czerwona, otrzymuje mianowanie na pomocnicę Świętego Mikołaja.  W książce poznajemy także min. odważną skarpetkę, która uratowała chomika, pocieszycielkę smutnego psa, czy skarpetkę khaki, która spotkała prawdziwą miłość. Tych historii jest kilkanaście i każda z nich zapiera dech w piersiach. Na prawdę! Dacie wiarę, że to się po prostu dzieje?!

 

One są takie jak my

Każda skarpetka ma określoną osobowość, która odzwierciedla nasze, ludzkie cechy. Są dokładnie takie same jak my. Niektóre są odważne, inne posiadają niesamowitą wyobraźnię, widząc przeróżne stwory, które dla innych pozostają niewidzialne, są też skarpety uczuciowe, skarpety wrażliwe, oraz te, pełne cierpliwości i zrozumienia. Zdarzają się również skarpety mniej sympatyczne, złośliwe, złe i bezczelne. Przeżywają swoje przygody, borykają się z problemami, bywają smutne i bardzo szczęśliwe. Miszmasz emocji. Musicie je poznać! Wszystkie te arcyważne informacje, znajdziecie w książce Nowe przygody skarpetek

 

Dowcipne i mądre historie o przygodach skarpetek Justyny Bednarek uzupełniają piękne ilustracje autorstwa Daniela de Latour. Piękne w swej prostocie ilustracje, radosne, kolorowe i zdecydowanie oddające magiczny i tajemniczy świat skarpetek, który stworzyła sama autorka. Pozycja obowiązkowa w biblioteczce małego czytelnika. Przygotujcie się na ból brzucha od śmiechu, łzy wzruszenia i gęsią skórkę. Nie zastanawiajcie się, gwarantuję Wam, że ta książka to najciekawszy ostatnimi czasy debiut i będzie jedną z chętniej czytanych przez Was i Wasze dzieci…i to codziennie. 

 

W księgarni taniaksiazka.pl znajdziesz także inne książki dla dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze